Через "Зірку смерті" Hip 85605 на Землю може обрушитися трильйон астероїдів
19.12.2014
Далеко за межами орбіти Нептуна, в районі, відомому як хмара Оорта, знаходяться трильйони астероїдів і комет, що залишилися від формування Сонячної системи.

Вони літають відносно по стабільним орбітам навколо Сонця, створюючи лише невеликі загрози Землі за винятком випадкових астероїдів, які виштовхуються в напрямку нашої планети.

Однак, як пише uazmi.org, з посиланням на The Daily Mail, всього лише за одну космічну мить все може змінитися, коли зірка пройде поблизу нашої Сонячної системи і влаштує Землі душ із тисяч смертельних комет, викинутих з хмари Оорта.

За словами доктора Корі Джонса з Інституту астрономії Планка в Німеччині, є кілька зірок, які можуть становити небезпеку для нашої Сонячної системи.

Найбільшу загрозу являє зірка Hip 85605. Вона трохи менша, ніж наше Сонце. Ймовірність того, що зірка Hip 85605 може порушити хмару Оорта, становить 90%. Є й інші зірки, які так само небезпечні. GL 710, наприклад.

Вчені зазначають, що поява такої "зірки смерті" принесе не тільки порушення стабільності орбіт астероїдів в хмарі Оорта, але й смертельне випромінювання від самої зірки. Її іонізуюче випромінювання вб'є всі живі організми і знищити озоновий шар Землі, що зробить життя на нашій планеті неможливим.

Вчені поки напевне не можуть сказати, коли ця подія відбудеться, але певні, що це станеться у найближчі 240 000 років, раніше чи пізніше, але трапиться. Це трапляється регулярно - раз на 500 000 років. Таке вже відбувалося із Землею раніше і все живе на планеті гинуло.


Читайте також:
Коментарі
avatar