Дельфіни кличуть один одного по імені, - вчені (ВІДЕО)
23.07.2013
Дослідники стверджують, що у кожного дельфіна є свій унікальний позивний, який служить йому «візитною карткою», або ім'ям. Завдяки свисту дельфіни звуть один одного і відгукуються на своє «ім'я».

Біологи вже давно підозрювали, що дельфіни використовують особливий свист, коли кличуть один одного, приблизно так само, як і люди використовують імена.

Попередні дослідження показали, що ці відмінні позивні часто використовувалися дельфінами, та інші дельфіни в зграї могли їх повторити і запам'ятати.

Але вперше вчені з університету Сент-Ендрю в Шотландії виявили, що дельфіни, подібно людям, відгукуються на своє ім'я. Дослідники записали звуки дельфінів, фіксуючи відмітний свист кожного, а потім програли їм ці позивні, використовуючи спеціальні підводні записуючі пристрої.

«Ми програвали відмітний свист тварин у групі, ми також програвали їм і інші позивні в їхньому репертуарі, відмітні позивні інших тварин, яких вони ніколи в своєму житті не бачили», - пояснює доктор Яник з університету Сент-Ендрю. У ході експерименту вчені виявили, що дельфіни відгукувалися, тільки коли чули присвоєний їм свист і повторювали його.

Вчені вважають, що дельфіни, як і люди, відгукуються, коли чують своє ім'я. Результати дослідження опубліковані в роботах Національної Академії Наук.

«Дельфіни живуть в тривимірному просторі, в якому немає особливих орієнтирів, і їм якимось чином треба триматися в зграї. У більшості випадків вони не бачать один одного і не можуть знайтися по запаху, тому дельфінам потрібна дуже ефективна система комунікації, щоб не загубитися», - пояснює доктор Вінсент Янік.

Вчені вважають, що подібні здібності були виявлені у тварин вперше, хоча деякі дослідники припускають, що певні види папуг теж використовують спеціальні звуки, якими вони кличуть один одного.

Доктор Янік вважає, що дослідження про способи спілкування тварин можуть багато в чому пояснити те, як комунікація та мова розвивалися у людей.Джерело: ВВС

Читайте також:
Коментарі
avatar