Декілька чашок кави на день спроможні вбити людину
25.08.2013
Завзятим кавоманам варто зменшити щоденну дозу кави, рекомендують вчені. Споживання більше чотирьох чашок кави в день людьми у віці до 55 років на 56% збільшує ризик смерті від різних причин.

Цікаво те, що до літніх любителів запашного напою це правило не стосується.

Що ж до тих, хто не перейшов 55-річний рубіж, то щоденні надмірні кавові напої можуть стати причиною цілого ряду недуг.

За словами дослідників, люди в цій віковій категорії, що споживають більше 28 чашок кави на тиждень, ризикують померти передчасно. Смертність серед них була в півтора рази вищою в порівнянні з тими, хто був не настільки прив'язаний до кави.

Попередні дослідження демонструють суперечливі дані. Одні вказують на безсумнівну користь кави і його благотворний вплив на когнітивні функції, інші ж, навпаки, говорять про низку негативних ефектів, якими володіє ароматний напій. Серед них стрибки кров'яного тиску, вплив на активність інсуліну в організмі і зміна рівня адреналіну в крові.

У ході дослідження були проаналізовані дані 40 000 чоловік у віці від 20 до 87 років, спостереження за якими велося 17 років. За цей період було зафіксовано більше 2 500 смертей (12,5% жінок і 87,5% чоловіків).

Частково цю ситуацію фахівці пов'язують з тим, що кавомани найчастіше є курцями, не що займаються фізичною активністю.

«Точний зв'язок зловживання кавою та смертності не встановлено. Однак, можливо, в цьому вина кави з високим вмістом кофеїну, який впливає на стимуляцію секреції адреналіну, пригнічує активність інсуліну і підвищує артеріальний тиск», - говорять вчені.
Джерело: http://www.expres.ua/

Читайте також:
Коментарі
avatar