Генетик хоче відтворити марсіанське життя на Землі
08.10.2013
Американський біолог і генетик Крейг Вентер (Craig Venter), який першим склав карту геному людини, заявив: забудьте про життя на Марсі – ми відтворимо чужорідні форми життя на Землі.

Крейг Вентер, який створив штучний геном (спадковий матеріал, закладений у клітині) і вживив його у клітину, сказав, що незабаром служителі науки відтворять чужорідні форми життя на нашій планеті.

За словами відомого генетика, науковці зможуть розробляти не лише клітини, але й цілі організми за допомогою програмного забезпечення і 3D-принтерів.

«Не за горами той день, коли ми зможемо відправити на інші планети робота з метою секвенування генома чужорідних форм життя, щоб прочитати послідовність ДНК будь-якого інопланетного мікроба, – пояснює Вентер. – Якщо нам вдасться доставити цей матеріал назад на Землю, ми зможемо відновити їхні геноми. Потім ми використаємо синтетичну версію марсіанського геному для відтворення марсіанського життя на Землі».

Біолог також стверджує, що даний метод можна використовувати і в протилежному напрямку: наприклад, інопланетяни могли б секвенувати людські ДНК, щоб відтворити гомо сапієнс на своїй планеті.

Під час розмови із журналістом генетик зазначив, що дослідники, які вже створили синтетичну клітину, матимуть можливість змінювати і маніпулювати ДНК для створення спеціальних мікроорганізмів.

«Таке досягнення (створення організму зі штучним геномом) стане частиною генетичної революції і подарує людству стійкі до посухи і хвороб культури, а також тварин, які даватимуть продукти харчування і ліки», – вважає Вентер.

Науковець додав, що штучно створені клітини можна використовувати для підвищення рівня інтелекту чи навіть продовження життя людини.

Зараз генетик намагається запатентувати метод синтезу живого організму під назвою Мікоплазма лабораторна (лат. Mycoplasma laboratorium).

Ветнер сподівається, що ця технологія дозволить синтезувати бактерії, які вироблятимуть біопаливо, а також боротися з глобальним потеплінням шляхом поглинання парникових газів (вуглекислого газу, метану та інших).

Джерело: http://zik.ua/
Фото: http://proart.su/

Читайте також:
Коментарі
avatar