"Загублений світ" з небаченими досі тваринами знайшли в Австралії
29.10.2013
Австралійські зоологи під час експедиції з'ясували, що важкодоступний гірський район в північно-східній частині материка є притулком відразу для низки раніше невідомих видів тварин.

Вкажемо, що йдеться не про комах, а про хребетних - одну жабу, ящірку і гекона. Біологи вважають, що в цьому гірському районі є й інші невідомі раніше види. Деталі з посиланням на знімальну групу каналу National Geographic, яка також взяла участь в експедиції, і матеріал вчених у журналі Zootaxa.

У повідомленні зазначено, що всі три види були знайдені буквально за кілька днів роботи на плоскогір'ї в національному парку Кейп-Мельвілль. Ландшафт в цьому районі можна описати як важкопрохідне плато, яке всипане безліччю каміння різного розміру, від невеликих кругляків до брил розміром з невеликий будинок.

Saltuarius eximius (всі назви дано першовідкривачами і згадані в наукових статтях), раніше невідомий вид геконів, має тіло завдовжки близько двадцяти сантиметрів. Коричнева плямиста розмальовка, на думку вчених, йде на користь маскування - тварина може довго підстерігати здобич у засідці, використовуючи свою малопомітність.

Більше того, зоологи знайшли маленьких (довжина тіла 4,2 сантиметра) ящірок Saproscincus saltus і жаб Cophixalus petrophilus, які під час сухого сезону серед каменів ховаються в щілинах з більш вологим мікрокліматом.
Джерело: http://korrespondent.net/
Фото: http://lenta.ru/

Читайте також:
Коментарі
avatar