Сон позбавляє наш мозок від всякого “сміття”
30.10.2013
Вже давно відомо, що сон так само необхідний людині, як їжа і повітря. Але незважаючи на це, вчені до цих пір не могли знайти ясної відповіді, чому сон настільки важливий.

Тепер же вони висунули нову теорію: сон дозволяє очистити наш мозок від токсинів. Дослідники з Медичного центру Університету Рочестера вивчили так звану глімфатичну систему мозку, яку виявили торік.

Так само як лімфатична система очищає наш організм від непотрібних токсинів, побічних продуктів і іншого матеріалу, глімфатична система виконує ту ж роботу в нашій сірій речовині.

У недавньому дослідженні вчені вивчили, як веде себе дана система під час сну. Як виявилося, вона ставала набагато активнішою під час сну, ніж під час неспання.

Це говорить про те, що сон відіграє важливу роль, допомагаючи мозку позбавлятися від небажаних побічних продуктів. Більше того, простір між клітинами мозку збільшувався в стані сну, і це дозволяло поліпшити процес очищення.

Іншими словами додатковий простір між клітинами допомагає спинномозковій рідині обтікати всі кути, збираючи відходи. Потім "сміття” виходить з мозку і розщеплюється в печінці.

Висновки дослідження можуть стати одним з пояснень, чому люди сплять. Існують і інші теорії, які намагаються пояснити роль сну в нашому житті.
Джерело: http://cikave.org.ua/

Читайте також:
Коментарі
avatar