Вчені з Румунії винайшли штучну кров з води
03.11.2013
Штучна кров, яка може текти в жилах людей без побічних ефектів, була створена вченими з Румунії. Ця кров містить воду і сіль, а також білок, відомий як гемеритрин, витягнутий з морських черв’яків.

Вчені з Університету імені Бабеша Бойя в Клуж-Напока, Румунія, сподіваються, що це може допомогти покласти край дефіциту донорської крові та поширенню інфекцій, пише cikave.org.ua. За словами експертів, цей прорив може навіть призвести до створення концентрату крові, який зможе перетворюватися на штучну кров при додаванні води.

Досі зусилля по створенню штучної крові були безуспішними, оскільки штучній рідині було не під силу протистояти хімічним і механічним навантаженням, покладеним на неї. На даний момент штучна кров вже була перевірена на лабораторних мишах, які не зазнали будь-яких побічних ефектів і ведуть нормальний спосіб життя. Ця робота заснована на дослідженнях вчених Единбурзького і Брістольського університетів, які в 2011 році створили мільярди червоних кров’яних клітин зі стовбурових клітин.

У майбутньому ця кров може стати «універсальним донором» і мати повну сумісність з 98% населення Землі. Постачання безпечної крові також стануть благом в країнах, що розвиваються, де лікарі втрачають тисячі життів щороку, наприклад, через кровотечі після пологів, так як донорської крові катастрофічно не вистачає.

Читайте також:
Коментарі
avatar