Вчені можуть прогнозувати розлучення з точністю до року
06.11.2013
Науковці з Рочестерського університету в США внаслідок проведеного наукового експерименту змогли спрогнозувати розлучення пар із точністю до року.

«Завдяки експерименту учених, з’ясувалося, що закохані, які з легкістю асоціюють свого партнера з поганими речами і стикаються з труднощами, коли їх просять асоціювати коханого з хорошими, з великою вірогідністю не збережуть тривалих відносин. Подальше вивчення питання показало, що такі люди розлучалися зі своїми коханими протягом року», – говориться в повідомленні.

У дослідженні взяли участь 222 респонденти, які на момент експерименту були закохані. Їх попросили пройти особливий тест, запропонувавши на вибір слова, розділені на дві категорії, – з позитивним і негативним відтінком. Учасникам дослідження треба було вибрати хороші слова, з якими вони на рівні асоціацій пов’язують свого коханого, а потім – погані.

В ході асоціативних експериментів, які прийняті в психології, випробовуваний мав реагувати на певний набір слів-стимулів якнайшвидше, практично не замислюючись. У цей же час учені фіксують тип виникаючих асоціацій, частоту однотипних асоціацій, величину латентних періодів (час між словом-стимулом і відповіддю випробовуваного) і поведінкові реакції. Прийнято вважати, що за характером цих даних можна судити про приховані потяги випробовуваного.

Таким чином, фактично неуспіх романтичних стосунків вдалося передбачити, за словами, які партнери асоціюють один із одним. Як вважає психолог Яна Лапутіна, якщо є проблемні ситуації, до яких людині важко визначити своє ставлення, тоді психологи і пропонують «гру в асоціації». Очевидно, коли людина не в змозі асоціювати зі своїм партнером поняття затишку, комфорту, позитивно забарвлених відчуттів, емоцій, це привід замислитися, чи варто далі продовжувати відносини.
Джерело: http://vgolos.com.ua/
Фото: http://www.pravda.lutsk.ua/

Читайте також:
Коментарі
avatar