Німець знає де знаходиться Бурштинова кімната
08.11.2013
Власник мюнхенської квартири, в якій знайшли 1,4 тисячі картин відомих художників, Корнеліус Гурлітт, можливо, знає, де знаходиться Бурштинова кімната, вивезена нацистами під час Другої світової війни з Єкатерининського палацу у Росії.

Про це повідомляє в четвер онлайн- версія газети Bild з посиланням на двоюрідного брата Гурлітта Еккехарта.

У минулі вихідні стало відомо про те, що поліція виявила в Мюнхені колекцію з 1,4 тисячі картин. Більшість з них – роботи художників – модерністів. Твори було конфісковано нацистами в 1930 -і роки і вони вважалися загубленими.

За даними ЗМІ, загальна вартість картин, серед яких роботи Пабло Пікассо, Анрі Матісса, Марка Шагала, Еміля Нольде, Пауля Клеє, становить приблизно мільярд євро. Про існування деяких шедеврів мистецтвознавці навіть не знали.

Сенсаційна знахідка була зроблена ще 28 лютого 2012 року, проте до останнього часу про неї нічого не повідомлялося. Всі картини були виявлені в коморі 79-річного Корнеліуса Гурлітта, батько якого Гільдебранд Гурлітт за часів Третього рейху був торговцем предметами мистецтва.

Як повідомив газеті Bild Еккехарт Гурлітт, який останні 27 років живе в Барселоні, його двоюрідний брат «знає, де знаходиться бурштинова кімната». « Корнеліус якось сказав це моєму батькові. Але це було 30 або 40 років тому», – заявив він.

За словами співрозмовника Bild, Гільдебранд Гурлітт передав таємницю янтарної кімнати своєму синові, коли вже був на смертному одрі. Він помер у 1956 році. Де саме може бути захована легендарна бурштинова кімната, Корнеліус Гурлітт не розказував, відзначає його двоюрідний брат.

Тим часом, досі невідомо, де зараз знаходиться Корнеліус Гурлітт і чи живий він взагалі. За даними Bild, його мюнхенські сусіди стверджують, що не бачили його вже більше року. Еккехарт Гурлітт говорити на цю тему відмовляється, посилаючись на волю свого кузена. «Він хотів, щоб у старості його залишили в спокої У нього не було бажання, щоб його викликали і допитували», – сказав він.
Джерело: http://vgolos.com.ua/
Фото: http://ria.ru/

Читайте також:
Коментарі
avatar