Британець придумав синтетичний алкоголь
12.11.2013
Колишній радник уряду з наркотиків, професор Лондонського коледжу Девід Натт працює над створенням синтетичного алкоголю, що не приносить шкоди здоров'ю.

Речовина, над якою працює Натт із колегами, діє на мозок так само, як і алкоголь, проте, на відміну від спирту, робить це не опосередковано, а безпосередньо, без побічних ефектів для організму, повідомляє korrespondent.net, посилаючись на інформацію BBC News.

Речовина має безпосередній вплив на нейротрасміттери мозку, даруючи людині почуття задоволення й розкутості, яке в деяких випадках не відрізнити від впливу алкоголю. При цьому від синтетичного сп'яніння можна позбутися в будь-який момент: досить прийняти антидот, тож його споживачі зможуть потім сісти за кермо або повернутися до роботи.

Незважаючи на те, що професор Девід Натт є одним з провідних нейропсихофармакологів Великобританії, його група вчених з Імперського коледжу Лондона зіткнулася з перешкодою - ніхто в алкогольній промисловості не бажає фінансувати розробку цього наркотику.

Виступаючи в ефірі BBC, професор закликав інвесторів підтримати проект.

"Думаю, це буде серйозна революція в охороні здоров'я - як електронні сигарети, які зробили революцію в тютюнокурінні", - сказав він.

За словами професора, речовина могла б застосовуватися у вигляді різних коктейлів, передає видання.

Згідно з останніми даними, у 10% людей, що випивають, виникає звикання до алкоголю, і щороку понад 1,5 млн алкоголіків гинуть через шкідливу звичку. Плюс синтетичного алкоголю в тому, що він не викликає звикання, а сп'яніння від таких напоїв нічим не відрізняється від справжнього.

Смакові якості синтетичного алкоголю на даному етапі не обговорюються.

Читайте також:
Коментарі
avatar