Автоматизована лялька-андроїд з 18-го століття (відео)
15.11.2013
"Письменник" - це годинниковий механізм-автомат, створений в 1770-х роках відомим годинникарем швейцарського походження П'єром Жаке-Дро. Механізм був зроблений таким чином, щоб писати слова і речення до 40 знаків, і він все ще відмінно працює, незважаючи на те, що йому 240 років. І вражає всіх своєю складністю.

Сама ідея машини, яка могла механічно відтворити гуманний акт листа, набагато випереджала свій час. Крім того, винахіднику, вочевидь, знадобилося багато часу, терпіння і винахідливості не тільки для того, щоб втілити в життя свою ідею, але ще і надати їй вигляду маленького хлопчика.

Для письма була використана технологія кулака: коли кулаки переміщуються, штовхачі клапана інтерпретують свою траєкторію і переміщають руку хлопчика відповідно. Кулаки взагалі грають важливу роль, тому що вони управляють не тільки розчерками пера, але і його тиском на папір.

Крім того, у механізму автомата є ще одна особливість - це те, що він не тільки може написати будь-яке слово і, відповідно, будь-яке речення, але ще й слідувати за текстом очима. Колесо, що управляє кулаками, складено зі знаків так, що вони легко можуть бути перебудовані в різні комбінації. Фактично, колесо можна "програмувати", а це робить "письменника" предком сучасних комп'ютерів.

Механізм містить 6000 частин, кожна з них виготовлена ??вручну і настільки мініатюрна, щоб поміститься в тіло хлопчика. "Письменник" не вимагає зовнішнього джерела енергії, оскільки механізм акумулює достатньо енергії, щоб функціонувати окремо, повідомляє Gazeta.ua.
http://youtu.be/FUa7oBsSDk8

Читайте також:
Коментарі
avatar