Чорна діра в центрі Чумацького шляху готується поглинути газову хмару (ВІДЕО)
11.01.2014
Астрономи створили комп'ютерну модель поглинання чорною дірою Стрілець А гігантської газової хмари, маса якої в кілька перевищує масу Землі. У НАСА збираються транслювати зіткнення двох небесних тіл в березні цього року, хоча насправді воно сталося близько 26 тисяч років тому.

Завдяки телескопам Європейської південної обсерваторії наукова фантастика стала науковими даними. Астрономи зараз з великим інтересом спостерігають за знищенням гігантської газової хмари, або, як кажуть вчені, надмасивної, чорної діри під назвою Стрілець А. Вона мешкає центрі нашої галактики, Чумацького Шляху, притягує будь-які об’єкти, що підходять занадто близько і поглинає їх.

Маса цієї чорної діри більше ваги Сонця в чотири мільйони разів. Зараз у Стрільця А здобичі небагато, тому світиться вона не надто яскраво. Але скоро ситуація зміниться. Астрономи зафіксували новий об'єкт, який рухається прямо до чорної діри, це не зірка, а газова хмара.

Ця комп'ютерна модель, створена вченими Європейської південної обсерваторії, ілюструє наближення жовтої точки, це газова хмара, до чорної діри.

По мірі наближення швидкість хмари зростає: за останні сім років вона подвоїлася і тепер складає більше восьми мільйонів кілометрів на годину.

Але найбільш вражаюче поки попереду, оскільки ніхто не знає, що ж станеться далі. Стрілець А почне свій бенкет вже в березні цього року. Хмара, можливо, почне нагріватися й руйнуватися, процес буде супроводжуватися сильним світлом. У підсумку вона зникне в чорній дірі.

Як повідомляє korrespondent.net, NASA має намір транслювати зіткнення двох небесних тіл в інтернеті за допомогою телескопа Swift. Вчені готуються побачити події, які мали місце 26 тисяч років тому.
http://v.kor.ill.in.ua/i/original/2/1102/1339394.mp4

Читайте також:
Коментарі
avatar