Недосипання руйнує мозок, – вчені
18.01.2014
Неможливість нормально виспатися веде до ушкоджень головного мозку, з’ясували шведські вчені. Неможливість нормально виспатися веде до ушкоджень головного мозку, з’ясували шведські вчені. Результати їхньої роботи опубліковав журнал SLEEP, повідомляє zik.ua.

Співробітники Університету Упсали провели експеримент, у якому взяли участь 15 молодих чоловіків-добровольців. Експеримент складався з двох частин: протягом однієї ночі «підопічні» вчених спали вісім годин, але були бадьорими протягом наступної ночі.

Виявилося, що вимушене безсоння призвело до підвищення у крові добровольців вмісту білкових молекул NSE і S-100B. Як правило, таке трапляється при ушкодженні тканин мозку.

«Наші результати показують, що відсутність сну може сприяти розвитку нейродегенеративних процесів», – зазначив керівник роботи Крістіан Бенедикт. За його словами, повноцінний сон необхідний для підтримки здоров’я мозку.

Раніше інші вчені виявили, що брак сну веде до розвитку ожиріння, підвищує ризик виникнення інфаркту та інсульту і навіть збільшує ймовірність розвитку рака грудей у жінок і раку простати у чоловіків.
Фото: http://www.zhinka.info/

Читайте також:
Коментарі
avatar