Opportunity знайшов на Марсі незрозумілий "блукаючий камінь"
19.01.2014
Вчені виявили на знімках з Марсу так званий "блукаючий камінь". Керівник наукової команди марсохода Opportunity Стів Сквайерс визнав його нез'ясовним з точки зору науки явищем. Про це повідомляє УНН з посиланням на іноземні ЗМІ

"Блукаючий камінь" був виявлений в січні 2014 на зроблених марсоходом Opportunity знімках. З'ясувалося, що він відсутній на фотографіях за 3536 -й марсіанський день, але вже на 3537 -й марсіанський день він на них з'являється. Одна сторона каменю покрита марсіанської пилом, а друга виглядає темною, але зі світлими вкрапленнями.

За словами Стіва Сквайерса, вчені провели спектрометричний аналіз каменю. З'ясувалося, що порода містить велику кількість сірки і магнію. Крім того, вміст марганцю в камені виявилося у два рази вище, ніж в будь-який інший відомої вченим марсіанської породі.

Зараз вчені розглядають дві версії, що пояснюють несподівану появу каменю поруч з марсоходом. Згідно з однією з них камінь з'явився поруч з марсоходом в результаті метеоритного дощу . Проте такий варіант розвитку подій самі вчені вважають малоймовірним. Другу версію Стів Сквайерс назвав більш правдоподібною: марсохід міг випадково зачепити камінь колесом, виламати його і протягнути за собою. У той же час відомо, що камінь з'явився перед марсоходом в період, коли той близько місяця стояв на одному місці без будь-якого руху.

Марсохід Opportunity працює на Марсі з січня 2004 року. Очікувалося, що термін його роботи не буде перевищувати три місяці, проте марсохід функціонує досі . При цьому одночасно з ним на поверхні планети працює більш сучасний марсохід Curiosity. Крім того, незадовго до Opportunity на Марс доставили марсохід Spirit, але кілька років тому він був загублений.

Читайте також:
Коментарі
avatar