У 2016 поруч із Землею з'явиться найхолодніше місце у Всесвіті
11.02.2014
Найхолодніша точка у відомому Всесвіті незабаром з'явиться зовсім поруч із Землею - на борту Міжнародної космічної станції. Про це повідомляє Еспресо.TV із посиланням на ТонеТо.

Вчені планують провести на МКС експерименти за температури в одну десятимільярдну частку градуса вище за абсолютний нуль. 2016 року NASA розгорне на борту станції низькотемпературну лабораторію Cold Atom Lab.

Як зазначив науковий керівник проекту Роб Томпсон з Лабораторії реактивного руху: "Ми збираємося досліджувати матерію за температур, які значно нижче значень, що зустрічаються в природі. Ми маємо намір опустити температуру до 100 пікокельвінів".

Один пікокельвін - це 10 ^ -12, одна трильйонна частка кельвіна. За 100 пікокельвінів вище абсолютного нуля має повністю припинитися тепловий рух атомів, за такої температури звичні поняття - рідина, тверде тіло або газ - більше не мають сенсу. Виникає нова матерія: квантова, яка підпорядковується законам світу квантової механіки, де об'єкти ведуть себе одночасно як хвилі і частинки, два об'єкти можуть займати одне і те ж місце в просторі.

Читайте також:
Коментарі
avatar