Прогноз розвитку технологій на найближчі 15 років
28.02.2014
Відомий футуролог Рей Курцвейл, який працює технічним директором в Google, передрікає появу майбутнього з фантастичних фільмів вже в найближчі 15 років.

Рей Курцвейл при цьому підкреслив, що його прогнози засновані на особистому спостереженні тих результатів, які вже вдалося досягти в надрах Google.

Технічний директор Google прогнозує досить швидкий розвиток штучного інтелекту. На його думку, комп'ютер зможе пройти емпіричний тест Тьюринга вже в 2029 році, що буде означати те, що електронний розум навчився мислити як людина.

Суть тесту полягає в незалежній оцінці стороннього спостерігача, який повинен зрозуміти, чи розмовляє він з людиною або з машиною. При цьому спостерігач не бачить, з ким він спілкується, а письмові відповіді приходять в однаковий час. Примітно, що раніше тимчасове обмеження відповідей було введено в силу того, що комп'ютер відповідав занадто повільно, а тепер це обмеження дозволяє приховати запізнення відповіді від людини.

При цьому основний внесок у розвиток штучного інтелекту в цьому напрямку внесуть Apple і Google і не останню роль в цьому зіграють Siri і Google Now, які, як каже сам директор Google, вже скоро покажуть видатні результати.

За прогнозом футуролога вже до 2030 року на ринку з'являться якісні нанороботи, які зможуть пробратися в мозок людини і будуть аналізувати його думки. Це дозволить створити абсолютно новий спосіб управління, заснований на читанні думок і емоцій.

Крім того, це дозволить штучному інтелекту зрозуміти людину, навчиться переживати, любити і радіти. Що навіть може призвести до випадків любові людини та електронного розуму. Штучна друга половинка навіть зможе отримати подібність фізичного тіла, створивши своє зображення за допомогою додаткової реальності.

Правда, як вважає Курцвейл, такі романи довго тривати не зможуть. Штучний інтелект після 2030 року почне збільшувати свою потужність в два рази щороку, що призведе до того, що люди для нього стануть просто нецікавими. Роботи не потрібні.

Аналіз розвитку робототехніки, на думку футуролога, виразно свідчить про безперспективність розвитку роботів-побутових помічників. Якщо механічним роботам і судилося десь залишитися, то тільки в промисловості. А на рівні соціальних послуг та побуту вони будуть популярні не більше 10 років. Їм на зміну прийдуть роботизовані люди, які стануть результатом трансгуманістіческіх технологій.

Головною особливістю роботизації людей буде простота, дешевизна і велика ефективність порівняно з повністю механічними роботами. Роботизація людини дозволить не тільки розширити фізичні здібності людини, зробивши його більш сильним і витривалим, але й збільшить його інтелектуальні здібності. Мозок людини зможуть розширити додатковими блоками пам'яті, які будуть зберігати великі обсяги інформації.

Технічний директор Google впевнений, що розвиток штучного інтелекту приведе до його дискримінації і "стане настільки ж поширеним явищем, як і будь-які інші дискримінації". Як заявив Курцвейл, "вже зараз потрібні правила, які дозволять захищати штучний інтелект від упереджень, агресії, політичного і побутового мракобісся".

При цьому футуролог зазначив, що головним двигуном прогресу стануть не корпорації і вчені, а єдиний колективний розум, в яке увійде все людство.

І хоча прогноз завжди залишається тільки прогнозом, той факт, що він виходить від людини, яка передрекла цілий ряд фундаментальних подій, змушує звернути на нього увагу. Так Рей Курцвейл ще в 1990 передбачив програш людини комп'ютеру в шахи, помилившись лише на один рік, масове поширення комп'ютерів і інтернету, а також появу автомобілів під керуванням роботів. Також футуролог свого часу передрік появу та масове розповсюдження твердотільних накопичувачів, підвищення у військовій сфері ролі безпілотників-дронів, а також поступову інтеграцію в життя людини "мініатюрних комп'ютерів", яку вже можна чітко спостерігати на прикладі смартфнов.
Джерело: http://tsn.ua/
Фото: http://lezo.in.ua/

Читайте також:
Коментарі
avatar