Недалеко від Землі астрономи знайшли придатну для життя планету
01.07.2014
Група дослідників з Університету Нового Південного Уельсу, розташованого в Австралії, повідомила про відкриття планети, багато в чому схожою на Землю.

Як пише The Verge з посиланням на докладний матеріал, опублікований в Sci News, за космічними мірками планета, що отримала назву Глізе 832c, розташована дуже близько до Землі: відстань не перевищує 16 світлових років.

Глізе 832c PHL Глізе 832c знаходиться на відстані 16 світлових років від Землі. Спостерігати червоного карлика Глізе 832, навколо якого обертається знайдена планета, можна навіть за допомогою аматорського телескопа.

Масса виявленої планети лише в п'ять разів перевищує масу Землі, а період її обертання навколо зірки становить 35 земних діб.

Найбільш важливий висновок вчених, які виявили Глізе 832c, полягає в тому, що вона отримує приблизно стільки ж енергії від зірки, скільки Земля отримує від Сонця. Цей факт автоматично включає Глізе 832с в список планет, де з найбільшою ймовірністю могло виникнути життя.

Якщо на виявленій планеті існує атмосфера, то вона повинна бути більш щільною, ніж земна, таким чином, температура на Глізе 832с, швидше за все, перевищує земну. У цьому випадку планету швидше можна порівняти з Венерою, а не з Землею.

Однак, за словами професора Кріса Тінні, це не виключає можливості появи життя на Глізе 832c, хоча умови на планеті можуть бути екстремальними.

Виявлена планета увійшла в трійку найбільш схожих на Землю небесних тіл і розташована ближче всіх інших. Тому автор блогу Planetary Habitability lab's blog Абель Мендез Торрес вважає, що спостереження і вивчення Глізе 832c може бути дуже перспективним.

Джерело: http://tsn.ua/

Читайте також:
Коментарі
avatar