У США створили «вічну» відеокамеру (ВІДЕО)
17.04.2015
Американські вчені представили відеокамеру, здатну працювати необмежено довгий час без електрики і батарей - тільки на енергії світла, використовуваної для створення зображень. Розробка буде представлена ​​на конференції з комп'ютерної фотографії, яка пройде в Х'юстоні (Техас) 25 квітня, а коротко про неї повідомляють Новини науки, передає inforesist.org.

Вчені з Колумбійського університету звернули увагу на те, що в датчиках цифрових камер і в датчиках, що перетворюють світло в електрику в сонячних батареях, використовується одна і та ж технологія. «Вічна» камера працює завдяки світлочутливому елементу (фотодіоду), який функціонує у двох режимах: фотопровідному (зйомка) і фотоелектричному (зарядка).

Зібравши достатньо світла для повної зарядки батарей (займає цей процес всього кілька мілісекунд), прилад використовує накопичену енергію для отримання зображення і повертається в режим зарядки.

Поки у відеокамері використовується датчик 30 на 40 пікселів, що знімає один кадр в секунду. Діаметр пікселів становить близько 4 міліметрів (приблизно в тисячу разів більше, ніж на стандартній матриці цифрових камер). Однак, якщо зменшити дослідний зразок і помістити його на спеціальний чіп, він легко міг би працювати в освітленій неяскравими лампами кімнаті і записувати відео з роздільною здатністю 640 на 480 пікселів (стандарт VGA) зі швидкістю 30 кадрів в секунду.

«Революція в технології цифрових зображень триває. Камера, здатна вічно функціонувати без зовнішніх джерел енергії, - це у вищій мірі корисний прилад», - заявив автор винаходу Шрі Найар (Шрі Nayar).


Читайте також:
Коментарі
avatar