Вчені з'ясували, чому загинули стародавні міста Мексики
05.05.2015
Археологи проаналізували дані і прийшли до висновку, що стародавні міста Мексики погубив клімат. На допомогу вченим прийшла новітня лазерна і оптична апаратура.

На думку керівника археологічної зони «Тахін» Патрісії Кастільо Пеньї, зміни клімату, які відбулися у ряді регіонів сучасної Латинської Америки, сприяли деградації розташованих там міст. Жителі стали залишати поселення, і поступово вони занепали. Серйозні зміни клімату в регіоні можна було спостерігати в проміжку між 850 і 1250 роками н.е. Приблизно в 1100-1200 роках мали місце наймасштабніші кліматичні метаморфози, передає Naked Science.

У Центральній Мексиці стали з'являтися напівпустелі, внаслідок чого жителі даного регіону втратили можливість що-небудь вирощувати. В цей же час дощі все частіше накривали мексиканське океанське узбережжя. Там відбувалися сильні повені висотою до 4 м. Розкопки показали, що у випадку з великим містом Ель-Тахин оточуючі його річки вийшли з берегів і затопили поселення. Все вищеперелічене руйнувало звичний уклад мешканців Мексики.

Треба відзначити, що місто Ель-Тахин було одним з найбільших комплексів заходу Мезоамерики (даний регіон простягається від центру Мексики до Нікарагуа і Гондурасу). Він виступав у ролі основного центру класичної культури Веракрус - індіанської культури, що існувала з І по XI століття н.е. Вважається, що саме місто і пам'ятники, побудовані на його території, мали величезну релігійну значимість.

Спостереження були зроблені, в тому числі, за допомогою технології LIDAR (LIght Identification Detection and Ranging). Спеціальні оптичні системи сканують простір і дозволяють отримати додаткову інформацію про нього.

Пенья вважає, що руйнування стародавніх міст на півночі Перу також було викликано кліматичними змінами. В силу зміни океанської течії на міста обрушилися дощі, повені та сильний вітер. Втім, існують і інші теорії занепаду культур в Латинській Америці.

Джерело: http://inforesist.org/

Читайте також:
Коментарі
avatar