Канадський «магнітний пагорб»: чудо природи, чи оптична ілюзія? (ВІДЕО)
22.05.2015
У канадській провінції Нью-Брансвік є пагорб, де відбуваються вельми екстраординарні речі. Якщо припаркувати автомобіль біля його підніжжя і поставити на нейтральну передачу, машина почне котитися (без чиєїсь допомоги) назад в гору, тобто на підйом. Правда, цей дивовижний факт не є свідченням явища, про який можуть подумати багато людей.

Багато людей сприймають це явище, як свідчення впливу надзвичайно потужного магнітного поля в цій зоні, що змушує автомобілі рухатися назад на пагорб зі швидкістю вище 30 кілометрів на годину. Однак з магнетизмом дане явище не має нічого спільного. Як же тоді автомобіль рухається, запитаєте ви?

Вся справа - ви не повірите, поки не подивитеся відео і зображення нижче - в оптичній ілюзії. Для наочності подивіться відео, створене Кокічі Сугіхара з Університету Мейдзі, на якому показано аналогічний принцип роботи цього дивного «явища».

Звичайно ж, тут складно не здивуватися, побачивши, як дерев'яні кульки піднімаються вгору по схилу показаної конструкції. Підсилює ефект упізнавання того, що тут не використовується ніяких магнітів. Так як же кульки котяться «вгору»? А котяться «вгору» вони завдяки оптичній ілюзії, яка обманює ваш мозок. І стає це цілком очевидним незабаром після того, як на імпровізовану конструкцію подивитись з іншої сторони.

Зрозуміло, ніхто не зможе «повернути» канадський «Магнітний пагорб», як його тут називають, щоб отримати уявлення в іншому ракурсі, проте конструкція на відео вище дає більш чітке уявлення про те, що ж насправді відбувається з пагорбом і людським мозком в цей момент.

Люди, що розповідають про те, що їхні автомобілі «котяться вгору по схилу», не брешуть і не помиляються. Просто річ у тому, що вони не бачать в цей момент обертання коліс своїх автомобілів. В результаті цього оптична ілюзія змушує їх думати, що машина котиться вгору, хоча насправді вона котиться вниз.

Джерело: http://hi-news.ru/

Читайте також:
Коментарі
avatar