Науковці розповіли про неймовірні зміни та перетворення в Чорнобильській зоні
06.10.2015
Зона відчуження у Чорнобилі перетворилася за останні тридцять років після страшної ядерної аварії у заповідник, який кишить лосями, оленями і вовками. Природа там процвітає, незважаючи на небезпечне сусідство із ядерним реактором.

Про це заявили британські вчені, які досліджували флору і фауну регіону, повідомляє ТСН.

За їхніми підрахунками, Чорнобилю знадобиться ще років 10, аби стати унікальним заповідником, у якому із феноменальною швидкістю розмножуються доволі рідкісні тварини.

Вчені дійшли висновку, що радіаційне забруднення не перешкоджає дикій природі. Натомість відсутність людей і прямопропорційний ріст популяції ссавців підтверджує негативний антропогенний вплив на розвиток флори та фауни.

"Відтоді, як люди покинули цей регіон, природа тут розквітла, навіть після найгіршої у світі ядерної катастрофи", - заявив Джим Сміт, еколог із університету у Портсмуті, Великобританія. Науковець припустив, що кількість тварин у Чорнобилі наразі набагато вища від тієї, що була до аварії.

Команда Сміта зафіксувала ріст популяції лосей, козуль, благородного оленя і кабана у чотири рази. Кількість вовків, що живуть у зоні выдчуження, збільшилася усемеро у порівнянні із даними 2000-х років.

"Тварини пристосувалися до життя в таких умовах, ба більше - вони живуть і розмножуються за милю від великого ядерного саркофага і не мають проблем із здоровям", - прокоментував результати дослідження Джим Біслі, професор університету Джорджії із США.

Таким чином, учені дійшли висновку, що за 10-15 років зона відчуження зможе похизуватися чи не єдиним унікальним природним заповідником, аналогу якого не має у світі.


Читайте також:
Коментарі
avatar
0
Планета Земля показує нам, що ми, люди, лишні на цій планеті. Всі меканці Землі, окрім людини, беруть у неї тільки те що потрібно для продовження життя! Тільки одній істоті (людині) завжди всього мало і місця для життя також завжди мало. А там де немає цієї істоти всі
мешканці живуть справді за законами Матінки-Землі. Ім дуже добре без нас!
Напевне правду кажуть деякі вчені, що люди переселились на Землю з іншої планети. Так, скоріш за все, довели свою планету до загибелі і знайшли цю прекрасну планету Земля. А тепер ведуть і її до загибелі! І є тільки два шляхи - або людство знищить Землю, або знищить самого себе і дасть спокійно розвиватись справжнім мешканцям планети. Правда є ще третій
шлях - якщо люди схаменуться і зрозуміють те що вони головні вороги для себе і для планети і зміняться. Але це шлях практично неможливий...
Це погляд, так сказати, з наукової сторони. Але все це можна повторити і з релігійної точки зору.
avatar