Молодий молдавський винахідник можливо врятує світ від авіакатастроф (ВІДЕО)
01.11.2015

Відкриття випускника молдавського політеху Олександра Балана сколихнуло світову наукову еліту.

Зміст винаходу полягає в тому, що при аварії літак, б'ючись об землю, не вибухає, а пасажири не отримують травм.

Перший напрямок відкриття - так звана система SIAAB1 2013, вона являє собою особливу речовину, хімічна формула якого засекречена. Суміш хімічних речовин дуже сильної концентрації додають в паливо, змінюючи його хімічну і фізичну структуру і перетворюючи рідину у тверду речовину, схожу на зелений пісок. Займання палива при цьому стає неможливим. Для його нейтралізації необхідний один літр рідини SIAAB1 на 100 літрів палива.

Другий напрямок винаходу - система SIAAB2 2013 Це гібридне рідка і піниста речовина (формула якого також засекречена), що знаходиться в спеціальних титанових капсулах. За 8 секунд до краху вона автоматично заповнює салон, перетворюючись на піну. У контакті з повітрям «чарівна» речовина збільшується в об'ємі в 416 раз і твердне, створюючи «кокон» навколо пасажира, блокуючи будь-які рухи. Це дозволяє уникнути травм при ударі об землю. Через 30 секунд вона знову перетворюється на рідину; дія ударної енергії триває не більше 4-5 секунд. Речовина має трохи їдкий запах, але нешкідливий для очей і шкіри.

У пресі вже було з'явилася інформація про те, що для впровадження цієї системи безпеки необхідно буде прибрати 20 посадочних місць в літаках, однак автор винаходу спростовує її:

«Сучасні лайнери практично в 1,5 рази легше, ніж були раніше, - каже винахідник Олександ Балан, він родом з Молдавії, випускник Кишинівський політеху. - Та маса, яку ми додамо до борту найбільшого літака, а це, А 380, складе максимум три тонни. При тому, що площа його крил і потужність двигунів дозволяють додати більше 30 тон».

Джерело: http://econet.ru/

Читайте також:
Коментарі
avatar