Відбулася справжня революція в сфері акумуляторних батарей
15.02.2016
Поки "по інтернетах" бродили байки про графенові акумулятори, які заряджаються за 8 хвилин і дають 1000 км ходу для електромобіля, французькі вчені влаштували справжній прорив у цій сфері, повідомляє UA-Інформ з посиланням на CNRS News.

Прорив полягає у використанні іншої речовини для створення акумуляторних батарей - замість рідкісного літію, який видобувається тільки в декількох місцях на нашій планеті, вчені вирішили використовувати натрій, запаси якого в багато разів перевищують запаси літію, що дасть можливість значно здешевити вартість акумуляторів.

Вже створені і активно тестуються прототипи акумуляторів типу 18650 - трохи більше стандартної батарейки розміром АА (LR6). Даний тип акумуляторів використовують у багатьох гаджетах, ноутбуках і ... в Tesla Model S!

Так в чому ж власне революція?

Революція полягає не тільки в тому, що використовується більш поширений і дешевий матеріал для виробництва батарей і при цьому зберігається "місткість" акумулятора, як і у поширеного зараз літій-іонного аналога, але і в тому, що за заявою французьких вчених життєвий цикл батареї збільшується більш ніж в два рази! Розробники запевняють, що життєвий цикл акумулятора перевищив 2000 зарядів-розрядів. Життєвий цикл батарей, які ми використовуємо зараз дорівнює приблизно 500.

Таким чином, якщо випробування закінчаться позитивно, ми отримаємо ще один поштовх у розвитку електромобілебудування, тому що зараз одним із стримуючих чинників є дорожнеча акумуляторних батарей і необхідність їх повної заміни через деякий час. Тепер термін служби акумуляторів збільшиться в рази, а ціна стане доступнішою.

Також це послужить розвитком альтернативної енергетики, оскільки тепер дешевше зберігати сгенерированну енергію.

Ну а необхідність в вуглеводнях, як джерелах енергії, буде постійно зменшуватися, а хто не встиг вступити в клуб цивілізованих держав і розвинених економік, той і далі буде благати забрати їх газ і нафту хоча б за безкоштовно.


Читайте також:
Коментарі
avatar