Розгадано таємницю статуй острова Пасхи (ВІДЕО)
26.06.2012
Американські вчені в ході експериментів продемонстрували як транспортувалися гігантські кам'яні статуї.

"Нарешті розкрито один з найбільш загадкових секретів острова Пасхи. Команда вчених під керівництвом професорів антропології та археології Террі Ханта і Карла Ліпо зуміли  продемонструвати як гігантські кам'яні монолітні статуї, що прославили острів на весь світ, транспортувалися з копалень, в яких вони виготовлялися, на священні місця на острові, де вони розміщувалися групами по сім чи вісім ідолів", розповідає Паоло Манцу в матеріалі, опублікованому в газеті La Stampa.

Мова йде не про втручання інопланетян або про транспортування статуй на стовбурах дерев в горизонтальному положенні.

"Справа в іншому, - повідомив газеті La Stampa Террі Хант, - і нам це вдалося довести".

У листопаді минулого року National Geographic's Expeditions Council профінансував експеримент, в ході якого перед телекамерами група з 18 чоловік перевозила одну статую ("моаї") вагою 5 тонн і заввишки 3 метри. Моаі переміщалася за допомогою мотузок і весь час зберігала вертикальне положення. Виникало враження, що величезна фігура танцює і пересувається за допомогою лише небагатьох людей.

Колишній губернатор острова Серджіо Ропу, що став археологом і помічником Ханта, довів, що в копальнях вирубували з каменю фігуру, основа якої була не пласка, а округла, тому фігура в ході транспортування могла зберігати вертикальне положення і лише розгойдувалася, щоб не впасти. Основа коригувалася лише на місці установки, там же усувалися можливі пошкодження, уточнює екс-губернатор.


Читайте також:
Коментарі
avatar