Вчені завершують роботу над створенням людиноподібного робота (ВІДЕО)
31.12.2012
Зараз у десятках лабораторій по всьому світу ведуться активні розробки людиноподібних роботів. Одним із пріоритетних напрямків в цій галузі є створення найбільш реалістичної рухової системи, яка, врешті, позбулася типових різких і неприродних рухів.

Зокрема, швейцарські вчені з лабораторії штучного інтелекту (Artificial Intelligence Laboratory) в університеті Цюріха анонсували, що в березні 2013 року ними буде представлений принципово новий тип людиноподібного робота під назвою Roboy (назву можна перекласти з англійської як "робохлопчик"). За планом, проект має бути завершений в рекордні терміни - всього через 9 місяців після початку робіт.

Планується, що Roboy буде зростом як 4-річна дитина, зі шкірою наче у людини і приємним виразом обличчя.

Унікальною особливістю нової розробки є рухова система робота, яка працює за рахунок механізованих сухожиль за аналогією з кінцівками людини - тоді як у більшості інших роботів рух заснований на роботі суглобів. У прес-реліз університету Цюріха підкреслюється, що Roboy націлений на допомогу людям у повсякденних справах.

Такі "сервісні роботи" призначені для виконання закладених програм незалежно від присутності людини. Оскільки вони будуть розділяти з людьми одне життєвий простір, то машини мають бути "дружніми" і безпечними. Ось чому при створенні так званої "м'якої робототехніки" інженери роблять акцент на м'якість у дотику, м'якість у взаємодії і природність рухів.

Roboy - це саме "м'який робот". Його рухи плавні і максимально наближені до живих. Найближчим часом розробники планують одягнути своє творіння в еластичну шкіру і надати йому приємний вираз обличчя. Зрештою Roboy буде як зростом, так і на вигляд як чотирирічна дитина.

Новому роботу пророкують велике застосування в багатьох галузях, наприклад, в домашньому господарстві або готельному бізнесі: а саме у прибиранні і спостереженні, а також при догляді за літніми людьми. Roboy допоможе пенсіонерам залишатися автономними настільки довго, наскільки це можливо.

Учені сподіваються, що через якийсь час сервісні роботи увійдуть в наше життя так само міцно, як ноутбуки або смартфони. У розробці Roboy беруть участь 40 інженерів і вчених, їх підтримують 15 компаній-партнерів, що свідчить про дуже високу зацікавленість у проекті як науки, так і реального бізнесу. До того ж, із самого початку проект був публічним і на його офіційному сайті можна ознайомитися з останніми досягненнями, новими фотографіями та відеокліпами.

Однак створення робота-гуманоїда обходиться дуже дорого і розробники планують зробити турне зі своїм винаходом для збору додаткових інвестицій. З цією метою вони збираються буквально розпродати тіло Roboy під логотипи компаній.

Що ж, разом з численними шанувальниками проекту будемо сподіватися, що вже навесні на міжнародній виставці робототехніки "Роботи на гастролях" (Robots on Tour), яка пройде в Цюріху і буде присвячена 25-річному ювілею лабораторії штучного розуму Цюріхського університету, нам представлять першого робота-малюка Roboy. До речі, там же зможуть нарешті потиснути один одному руки роботи і гуманоїди зі всього світу: Affeto з Осаки, Kenshiro з Токіо, Kibo, Silbot і Mere з Південної Кореї і багато інших...
http://youtu.be/UYmOBpvSfMQ
Джерело: http://www.expres.ua/

Читайте також:
Коментарі
avatar