Здригання під час засипання - це абсолютно нормальне явище, - вчені
05.01.2013
У момент занурення в сон, коли здається, що він майже настав, раптом людина здригається і доводиться знову засипати.

Новими дослідженнями було виявлено, що майже 70 відсотків людей під час засипання здригаються. Гіпнагогічне сіпання під час засипання - це абсолютно нормальне явище, - стверджує Джеймс К. Уолш, виконавчий директор і старший науковий співробітник науково-дослідного центру в Сент-Луїсі. При цьому відбувається скорочення м'язів, а тіло сіпається. Як правило, це трапляється при переході від фази неспання до сну. Даний процес буквально миттєвий.

Хоча більшість людей відчували гіпнагогічні посмикування, менша частина з них переносить їх украй важко, порівнюючи це явище з вибухом. Вони кажуть, відчуття таке, ніби голова розколюється на шматки. Проте медики стверджують, що навіть ці відчуття не є ознакою будь-яких фізичних чи психічних проблем.

Більшість дослідників даної проблеми припускають, що гіпнагогічне сіпання відбувається тому, що організм вступає в фазу відпочинку і розслабляється. Кращий рецепт для спокійного сну загальновідомий. По-перше, потрібно розслабитися перед сном, наприклад, слід повечеряти до 6 годин вечора, уникати паління і вживання кофеїну. По-друге, потрібно по можливості виробити суворий графік сну - тобто засинати і прокидатися приблизно в один і той же час.
Джерело: http://svit24.net/

Читайте також:
Коментарі
avatar