У собак знайшли ознаку "прихованої геніальності"
05.02.2013
З давніх пір люди намагаються з'ясувати, хто ж розумніший - кішки, чи собаки. Любителі кішок наводять аргумент, що собаки дурніші, оскільки в корі їхнього головного мозку вдвічі менше нейронів, ніж у кішок.

Коти, на відміну від собак, більш самодостатні і не настільки віддані людям. Однак учені виявили у собак ознаку «прихованої геніальності». Як і діти, собаки вміють робити власні висновки і вчитися на прикладах.

У 2004 році дослідник Джуліана Камінскі з університету Портсмута (Британія) провела експеримент із собакою на ім’я Ріко, якій були відомі найменування сотень речей. Собаці показували об'єкт, який він до цього ніколи не бачив, разом із сімома іншими речами, назву яких він знає. Потім учені просили пса принести іграшку, яку вони називали якимось невідомим словом, наприклад ім'ям Зігфрід. Собака цього слова не знав, але відразу розумів, що мова йде про нову іграшку. Таке саме дослідження дослідники провели й з іншими собаками, і дійшли висновку, що з усіх тварин лише собаки володіють такою здатністю, властивою людині.

Є думка, що пам'ять у кішок краща, ніж у собак, адже кішки здатні, наприклад, тримати образу на господарів і демонструвати своє невдоволення, якщо їм одного разу щось не сподобалося. Проте кілька років тому вчені з Монктонського університету (Канада) провели дослід: на очах у кішок і собак вони ховали частування в одній із чотирьох коробок. Кішки вже через хвилину забували, де вони бачили їжу, собаки пам'ятали це навіть через чотири хвилини.

Тим не менше, що стосується пам'яті стосовно до вміння орієнтуватися, все відбувається інакше. У 2010 році дослідники з Університету Західного Онтаріо опублікували результати відповідного експерименту, під час якого собакам потрібно було відшукати їжу в лабіринті. Такий самий дослід раніше проводили на щурах, і останні перевершили собак за всіма параметрами.

Однак угорські вчені вказали на один важливий момент: якщо собака бачив, як людина вирішує це завдання, він схоплював усе на льоту, і негайно сам справлявся з аналогічним завданням. Таким чином, собаки вміють вчитися, взаємодіючи з людиною - у цьому і є секрет їхньої «геніальності».

Собаки також вміють зчитувати жести людини. До прикладу, якщо показати, в якому напрямку покотився м'яч, пес обов'язково його знайде. Причому, жодна інша тварина, навіть шимпанзе, не вміє так точно вловлювати і розуміти наші жести.

Собаки, безсумнівно, розумні тварини, і багато в чому розумніші за кішок. Але, тим не менше, напевне, є параметри, за якими розумнішими виявляться кішки або інші тварини.

Джерело: korrespondent.net/
Фото: http://vinnikiplus.in.ua/

Читайте також:
Коментарі
avatar