Комп’ютерна програма передбачатиме майбутнє
11.02.2013
Вчені розробили програму, яка на основі матеріалів ЗМІ зможе попереджати про майбутні події.

Аналізуючи минуле, система намагається виявити загальні закономірності між подіями і спрогнозувати, що станеться у найближчому майбутньому. Прототип програми створили дослідник Ерік Горовіц з Microsoft Research та працівниця Ізраїльського технологічного інституту Кіра Радінські.

Горовіц розповів, що їхня система створена на основі архівів The New York Times за 22 роки (з 1986-го по 2007-ий) та низки он-лайн-джерел, зокрема DBpedia, яка впорядковує інформацію з «Вікіпедії», WordNet, що допомагає програмі зрозуміти значення слів, і відкриту базу знань OpenCyc. Загалом використовується понад 90 джерел.

Систему успішно протестували на реальних подіях. У деяких перевірках точність передбачення становила 70-90%. Наприклад, досліджуючи новини про повінь в Анголі у 2006-му, програма правильно попередила про майбутню епідемію холери.

Проект створюють за підтримки Microsoft, але компанія поки що не збирається робити з нього комерційний продукт. Аби система передбачала тему завтрашніх новин точніше, Горовіц і Радінські мають намір включити у неї більше джерел.
Джерело: http://www.wz.lviv.ua/
Фото: http://meest-online.com/

Читайте також:
Коментарі
avatar