Знайдено істоту, що здатна виробляти золото
13.02.2013
Серед безлічі мікроорганізмів, які населяють нашу планету, вчені відшукали бактерію, яка перетворює розчинене у воді золото в мікроскопічні золоті самородки.

Хіміки помітили, що бактерії Delftia acidovorans часто зустрічаються на поверхні дрібних крупинок золота. Це привело вчених до думки, що бактерії, можливо, виробляють ці крупинки з розчинного золота (іонів золота, розчинених у воді).

Але те, як бактеріям це вдається, залишалося загадкою, адже розчинне золото - отруйне.

Розгадка, як з'ясували дослідники з Канади, - у виділюваних мікробом молекулах речовини, які одночасно і захищають бактерію, і відновлюють золото з іонів. Мінералізація золота під дією речовини делфтібактін А (delftibactin A) з нейтрального водного розчину при кімнатній температурі відбувається за лічені секунди.

Дослідження не ставило перед собою мету довести можливість одержання в лабораторії золота з води за допомогою бактерій. Але, на думку його авторів, такий процес безсумнівно можливий. Попереднє дослідження показало, що ще одна бактерія, яка живе на золоті - Ischiadicus metallidurans, здатна накопичувати токсичні йони в своїх клітинах.

Розчинне золото є в океанській воді, грунтових водах і інших природних джерелах води. Звичайне, «тверде», золото накопичується у великих підземних жилах в результаті геологічних процесів. Бактерія Delftia acidovorans відіграє роль в утворенні вторинних відкладень золота, наприклад, в річках.

Ця бактерія вже виявлена не тільки на золоті, але в грунті і у воді. Та чим вона харчується, вченим поки з'ясувати не вдалося.
Джерело: http://www.expres.ua/

Читайте також:
Коментарі
avatar