Тривалість вашого кохання може визначити сканування мозку
19.02.2013
Визначити міцність почуттів закоханих і передбачити майбутнє стосунків тепер можна за допомогою технології сканування мозку.

Із таким твердженням виступили американські вчені. Група дослідників під керівництвом професора Артура Арона змогла точно спрогнозувати, чи витримають почуття їхніх піддослідних випробування часом.

За критерій слугував 3-річний рубіж – чи зможуть пари закоханих подолати його, чи розійдуться раніше. Власні передбачення науковці базували на спостереженнях за мозковою діяльністю закоханих добровольців. Завдяки МРТ фахівці вивчили активність нейронів і завядки цьому зуміли визначити, наскільки міцними є почуття пристрасно закоханих молодих людей і чи будуть їх стосунки мати довгостроковий характер.

Під час сканування мозку добровольці повинні були дивитися на зображення своїх коханих і думати про них. На думку вчених, довгострокові відносини можуть скластися у тих закоханих пар, в мозку яких у цей момент більш активна зона хвостатого ядра, яка реагує емоційно на зовнішню красу, і менш активна передня зона, яка бере участь у прийнятті рішень і формуванні критики. Дослідники також виявили, що у пар, які на момент випробування жили разом, менш активні були центри задоволення, що відповідають за пошук винагороди та шкідливі звички. На думку вчених, скорочення активності цієї області мозку пов'язане із уже отримуваним задоволенням і насиченням.

Як повідомили експериментатори, через 3 роки після цього дослідження тільки 3 пари з 6 залишилися разом. При цьому психологи відзначають, що всі добровольці були сильно закохані в партнерів, що підтверджують результати сканування їх мозку. Однак у деяких учасників були маркери, які свідчили про міцність цих почуттів.
Джерело: http://www.expres.ua/

Читайте також:
Коментарі
avatar