Оптимісти живуть менше ніж песемісти
03.03.2013
Німецькі вчені виявили, що люди, які не чекають від життя нічого гарного, в підсумку, живуть довше за тих, хто дивиться на майбутнє з оптимізмом.

Експеримент, який проводили дослідники з університету Ерлангена-Нюрнберга, тривав десять років. У ньому брали участь 40 тисяч осіб трьох вікових груп - від 18 до 39, від 40 до 64 і від 65 і старше.

На початку дослідження добровольців попросили оцінити ступінь задоволеністю життям, а також побудувати прогнози на власне майбутнє. Через п'ять років з'ясувалося, що 43% учасників опитування зі старшої групи були зайво песимістичні, і, насправді, все виявилося не так страшно, як вони думали.

32% учасників молодших груп суттєво переоцінили свої перспективи. Прогнози 25% добровольців, які дуже обережно висловилися щодо майбутнього, виявилися практично достовірними.

Повторивши опитування ще через п'ять років, вчені дійшли висновку, що серед запеклих оптимістів ризик отримання травм та втрати працездатності за станом здоров'я на 10% вище, ніж у песимістів.
Джерело: http://www.wz.lviv.ua/

Читайте також:
Коментарі
avatar