Головна - цікавинки

Винайшли гнучкі голки замість звичайних металевих (ВІДЕО)
23.03.2013, 11:46
Спікули глибоководних губок стали зразком для створення гнучкого матеріалу, який на 90% складається з карбонату кальцію.

Спікули - це елемент скелета більшості морських губок, це тонкі мінеральні голки. Вони слугують губці захистом і, як оптоволокно, проводять всередину її тіла світло, необхідне організмам-симбіонтам.

Імітуючи структуру спікули, вчені створили їх синтетичний аналог, що демонструє невластиву природним спікулам гнучкість: голку з нового матеріалу можна зігнути, не зламавши, у формі літери U. Ймовірно, цей ефект досягається за рахунок збільшеного приблизно в десять разів, у порівнянні з природними спікулами, кількості органічної речовини, що досягає 10%.

Дослідники відзначили, що синтетичні спікули не втрачають своєї здатності проводити світло навіть у вигнутому стані.

Синтетичні спікули були вирощені в лабораторії на основі кальциту і сілікатеїну-α -- білка, який каталізує зростання спікул з діоксиду кремнію у крем'янистих губок.

Під час експерименту сілікатеїн-α керував процесом самоорганізації спікули, коли аморфний карбонат кальцію перетворився в кінцевий кристалічний матеріал.

У підсумку були отримані синтетичні спікули, довжиною 10-300 мкм і діаметром 5-10 мкм, кристали кальциту в них були укладені як цеглинки, пов'язані між собою за допомогою сілікатеїнів.

Завантаження плеєра...

Джерело: http://www.expres.ua/

Категорія: цікавинки | Додав: admin | Теги: синтетика, голка, матеріал, вчені
Читайте також:

Всього коментарів: 0
avatar