Кокаїнову залежність тепер можна заблокувати, - вчені
25.03.2013
Мозок кокаїнових наркоманів виробляє два взаємозалежні білки. Блокування одного перериває вироблення іншого, тому чого зникає і залежність від наркотику.

Нейробіолог з Університету штату Мічиган А. Робісон (фото) і його колеги виявили цікавий молекулярний процес, що виникає у мозку кокаїнових наркоманів - у прилеглому ядрі Nucleus Accumbens, центрі задоволення, який реагує на такі стимули, як їжа, секс і наркотики.

Як з'ясувалося, кокаїн примушує прилегле ядро виробляти підвищену кількість двох білків, один з яких асоціюється із залежністю, а інший - з навчанням.

Ці два білки перебувають у взаємодії: кожен з них всередині клітин сприяє зростанню виробництва і стабільності іншого. За словами Робінсона, формується ефект «петлі попередження».

Під час експериментів на гризунах з'ясувалося, що підвищене виробництво білка, пов'язаного із залежністю, змушує тварин вести себе так само, як ніби їм додали в їжу кокаїн, навіть якщо насправді нічого подібного не відбувалося. У той же час блокування білка, пов'язаного з навчанням, блокувало і вплив кокаїну - «петля попередження» розмикалися.

«На кожному рівні, який ми досліджували, переривання цієї петлі зупиняло процес, який, очевидно, формується при тривалому прийомі наркотиків», - цитує Попмех Робісона. Він підкреслює, що сліди аналогічних молекулярних процесів спостерігалися в мозку кокаїнозалежних людей.

«Цей процес можна зупинити з використанням генної медицини - саме так ми вчинили з мишами. Багато дослідників вважають, що в цьому і полягає майбутнє медицини в цілому», - каже Робінсон.
Джерело: http://www.expres.ua/

Читайте також:
Коментарі
avatar