Науковці створили перше у світі біонічне око для сліпих
08.04.2013
Професор біоінженерії Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Вентана Лю, що присвятив останні два десятки років свого життя дослідженням у цій галузі, заявив, що його команді вдалося створити «перші біонічні очі для сліпих».

Пристрій одержав назву Argus II Retinal Prosthesis System, пише cikave.org.ua. Команда вчених та інженерів сподівається, що створений ними протез сітківки допоможе людям похилого віку, які втратили зір внаслідок вікових змін або захворювань, що руйнують світлочутливі рецептори сітківки ока.

В основі штучного ока лежить крихітний, але дуже продуктивний чіп, розроблений професором Лю, який імплантується безпосередньо в сітківку ока і бере на себе роль пошкоджених фоторецепторів. Відеосигнали від мініатюрної камери, вбудованої в окуляри, передаються на мікрокомп’ютер, який користувач носить на поясі. Обробивши відеосигнали, мікрокомп’ютер за допомогою модуля бездротового зв’язку передає їх на вживлюваний в око чіп, який за розмірами не більше звичайного нігтя. Даний чіп стимулює нервові закінчення сітківки електронними імпульсами, які по очному нерві надходять в зорові ділянки кори головного мозку. Після цього головний мозок збирає їх в цілісне зображення.

Пацієнти з Argus II Retinal Prosthesis System отримують можливість бачити букви, набрані великим шрифтом, розпізнавати об’єкти і їх рух. Більш того, вони можуть бачити контури і деякі деталі осіб інших людей. Дозвіл штучної сітківки складає всього 60 точок, тому картинка далека від досконалості, але для людей, які повністю позбавлені зору, це неймовірний прорив.
Фото: http://www.learningsuccessblog.com/

Читайте також:
Коментарі
avatar