"Таємничі лінії в пустелі Наска є лабіринтом", - археолог
09.04.2013
Деякі з Ліній Наска представляють собою таємничі геогліфи, які охоплюють широку смугу твердої перуанської пустелі, можливо, колись були лабіринтом, побудованим з духовною цілях, говориться в новому дослідженні.

Новий погляд на знамениті геогліфи, який був опублікований в журналі Antiquity, були отримані в результаті радикального низькотехнологічного способу вивчення давніх письмен на піску: за допомогою пішої експедиції.

У той час, коли Лінії Наска, які охоплюють територію площею 85 квадратних миль, були намальовані, "люди не дивилися на них з повітря, вони сприймали їх, перебуваючи на рівні землі, - сказав Тімоті Інгольд, завідувач кафедри культурної антропології в університеті Абердін, - і щоб зрозуміти, що саме вони можуть означати для простих людей, ви маєте пройти по ним".

Незважаючи на те, що таке обгрунтування, не перший погляд, здається абсурдним, насправді, дуже небагато археологів вивчили Лінії Наска саме цієї точки зору. Причиною тому є той факт, що більшість з цих картин повністю видно тільки з районів, розташованих вище передгір'їв або з космосу.

Істинне призначення Ліній Наска є таємницею відтоді, як вони були вперше виявлені в 1920-х роках перуанським археологом Торібйо Мехія Зесспе. Люди, що належать до давно забутої цивілізації Наска створили ці креслення між 200 р. до н. е. і 500 р. н. е..за допомогою зриву темного верхнього ґрунтового шару в безплідній пустелі, щоб оголити світлі піщані ґрунти, говорить Клайв Рагглс, археолог з Університету Лестера в Великобританії.

"Завдяки сухому безвітряну клімату велика частина різьблення чудово збереглася - сотні зображень у формі тварин, таких як ягуари і мавпи, а також численні геометричні візерунки - видно і по сьогодні", - додає він.

Причина, за якій стародавні люди створили Лінії Наска, є таємницею: деякі археологи припускають, що це може бути злітно-посадковою смугою, примітивним сонячним календарем або іригаційної системою.

"Простої відповіді на це питання не існує. Різні геогліфи були явно створені протягом значного періоду часу, і майже напевно були наповнені безліччю смислів і цілей", - говорить Рагглс.

Джерело: Gazeta.ua

Читайте також:
Коментарі
avatar