Перша блакитноока людина з'явилася біля Чорого моря
28.04.2013
Дослідники знайшли ген, відповідальний за мутацію кольору очей і навіть з'ясували, коли і де вона відбулася.

Усі люди з блакитними очима а Землі, найімовірніше, походять від однієї людини, яка жила на узбережжі Чорного моря близько 10 тисяч років тому.

Блакитноокі завжди володіли особливою привабливістю. Небесно-блакитні «дзеркала душі» Френка Сінатри і Пола Ньюмана підкорили безліч жіночих сердець. Очі Камерон Діаз розбили не одне чоловіче серце...

Але, як і звідки взявся цей магічний колір, залишалося загадкою. До останнього часу.

Згідно з результатами дослідження, яке провели фахівці Університету Копенгагена і які були опубліковані в журналі Human Genetics, блакитні очі - результат однієї-єдиної мутації, що сталася 6-10 тисяч років тому. І все блакитноокі люди, що живууть на нашій планеті, мають до неї безпосереднє відношення.

Дослідники знайшли ген, відповідальний за цю мутацію і навіть з'ясували, коли і де вона відбулася - на північно-західному узбережжі Чорного моря, приблизно 10 тисяч років тому.

Ген HERC2, про який йде мова, знижує вироблення пігменту меланіну у райдужній оболонці очей своїх носіїв. «Спочатку всі блакитноокі були кароокими» - стверджує глава групи дослідників доктор Ганс Ейберг.

Швидше за все, рідкісна мутація поширилася після хвилі колонізацій, в результаті чого блакитноокі стали народжуватися не тільки в Східній Європі - очі 95 відсотків корінних жителів деяких скандинавських країн мають той же чарівний колір.

Джерело: expres.ua

Читайте також:
Коментарі
avatar