Російські вчені заявили, що місцева слониха народить їм мамонта
30.05.2013
Російські науковці, після виявлення добре збереженої туші мамонта на півночі країни, заявили про можливість клонування давньої тварини.

За словами завідувача експозиційного відділу Музею мамонта Сергія Федорова, про реальність такого експерименту можна буде говорити після проведення низки аналізів тканин та крові мамонта, передає "Інтерфакс".

"Міжнародне співтовариство схвильоване знахідкою. З року в рік знахідки стають все більш сенсаційними, пов'язано це з процесами глобального потепління і зростанням інтересу людей до добування мамонтової кістки", - заявив науковець.

Вчені зазначають, що вже говорили про подібну можливість раніше, проте зазвичай досліди завершувалися на ранньому етапі - тканини були непридатні для клонування.

Нагадаємо, навесні 2012 року якутські і корейські науковці вирішили помістити генетичний матеріал мамонта, який жив кілька тисяч років тому, в яйцеклітину сучасного слона, яку потім мало бути імплантовано в утробу слонихи.

Реалізацію цього проекту довелося відкласти після того, як стало відомо, що клонуванням збирався зайнятися корейський біолог Хван У Сук, засуджений до дворічного тюремного ув'язнення за розтрату.

Нагадаємо, нещодавно на островах Новосибірського архіпелагу науковці виявили добре збережену в льодах тушу самиці мамонта, яка збереглася в практично первинному вигляді. М'які тканини, наскільки це можливо, залишилися в ідеальному стані, а фрагменти м'язової тканини навіть мають природний червоний колір свіжого м'яса.

Таку схоронність фахівці пояснюють тим, що нижня частина тулуба мамонта залягала практично в чистій кризі.
Джерело: http://www.expres.ua/

Читайте також:
Коментарі
avatar