Вчені з Сінгапуру обіцяють революцію в цифровій фотографії
04.06.2013
Група вчених з Наньянського технологічного університету (NTU) у Сінгапурі розробила світлочутливу матрицю із графена (однієї з алотропних форм вуглецю, - ред.), яка допоможе робити якісні фото в умовах низького освітлення.

Новий сенсор виявився в тисячу разів чутливіші до світла, ніж CMOS і CCD, і йому потрібно в 10 разів менше енергії.

Дослідження тривало близько двох років. "Ми показали, що зараз можна створювати дешеві, чутливі і гнучкі фотосенсори, які цілком складаються із графена", - підкреслив Ван Ціцзі, який очолює групу вчених. Він додав, що виробництво графенових матриць можна налагодити на тому ж технологічному процесі, що і CMOS.

Новий сенсор здатний виявити світло широкого спектра - від видимого до працюючого в середній інфрачервоній області. Це означає, що він відмінно підійде для камер всіх типів - для відеоспостереження, створення панорамних або супутникових зображень, нічного бачення і багатьох інших. При цьому вартість виробництва графенових датчиків, в порівнянні з сучасними фотосенсором, буде в п'ять разів нижче.

Графен - це новий матеріал, який відкрили вихідці з Росії Андрій Гейм і Костянтин Новосьолов в 2004 році. У 2010 році за своє досягнення вони удостоїлися Нобелівської премії.

Крім того що графен є найтоншим (всього один атом, що в мільйон разів тонші людської волосини) і твердою речовиною (в 300 разів міцніше сталі), у нього є ще багато важливих властивостей. Він прозорий, гнучкий і набагато краще проводить електрику, ніж мідь.

Завдяки надчутливої ​​до світла матриці, у фотографів відпаде необхідність виставляти високі значення ISO в умовах поганого освітлення. Вони зможуть отримувати чіткі фото, без шумів і зернистості, не переймаючись тим, скільки світла захоплює камера.

За словами Ван Ціцзі, NTU вже подав заявку на свій винахід і зараз перебував у пошуках комерційних партнерів.
Джерело: http://www.newsmarket.com.ua/

Читайте також:
Коментарі
avatar