На глибині океану вперше вдалося зняти оселедцевого короля (ВІДЕО)
11.06.2013
Рідкісна глибоководна риба (мешкає на глибині 200 м - 1 км) – оселедцевий король, або ремінь-риба - вперше потрапила в об'єктив відеокамери біологів з університету Луїзіани в здоровому стані у природному середовищі.

Досі рибу, яка може досягати 17 м у довжину, можна було побачити мертвою або вмираючою, коли вона вже спливала на поверхню. Її помітили під час огляду бурової установки в Мексиканській затоці за допомогою камер відеоспостереження, повідомляє Утро.ru з посиланням на Daily Mail.

Фахівці не відразу зрозуміли, що вони бачать, вирішивши, що перед ними нафтова труба. За попередніми оцінками, риба була від 5 до 10 м у довжину.

Команда спостерігала поведінку риби близько п'яти хвилин, до того як вона зникла з поля зору.

«Цікаво те, що ми спостерігали за нею під час її плавання. Вона рухалася з досить великою швидкістю», - повідомив професор Марк Бенфілд.

Оселедцевий король - одна з найдовших риб у світі. Вперше була виявлена в 1772 р. норвезьким біологом Петером Асканіусом. Вчені вважають, що саме вона послужила причиною появи легенд про гігантського морського змія. Ремінь-риба потрапила до Книги рекордів Гіннесса як найдовша з нині живих кісткових риб. При довжині тіла 3,5 м ширина тулуба може складати всього 5 сантиметрів.
http://youtu.be/-yIWfCAC5y0
Джерело: http://newsradio.com.ua/

Читайте також:
Коментарі
avatar