За допомогою Wi-Fi можна бачити крізь стіни
30.06.2013
Запропоновано відносно недорога і нескладна система Wi-Vi, що дозволяє відстежувати розташування людей через стіни на основі аналізу сигналів бездротового зв'язку Wi-Fi.

У Лабораторії комп'ютерних наук і штучного інтелекту Массачусетського технологічного інституту (США) розроблена технологія, що дозволяє крізь стіни «бачити», де в приміщенні знаходяться люди.

Розробка названа Wi-Vi. В її основу покладено аналіз сигналів бездротового зв'язку Wi-Fi. Технологія відрізняється відносною простотою реалізації і не вимагає складного і дорогого обладнання.

Ось як це працює. За допомогою двох антен передаються практично ідентичні Wi-Fi-сигнали. Різниця між ними лише в тому, що другий є інверсією першого.

Для реєстрації відбитих хвиль застосовується один приймач. Статичні об'єкти, включаючи двері та стіни, створюють для обох сигналів ідентичні відображення, які попросту гасять один одного.

Для рухомих об'єктів - людей і тварин, які знаходяться в приміщенні, відображення виявляються різними. Саме їх і реєструє приймач.

При переміщенні людини змінюється час проходження відбитих сигналів: цю інформацію система Wi-Vi використовує для розрахунку положення людей в приміщенні в будь-який момент.

При візуалізації всіх цих даних на комп'ютері можна буквально «бачити» крізь стіни і закриті двері.

Технологія, за попередніми прогнозами, буде дуже затребувана. Приміром, Wi-Vi стане в нагоді при пошуково-рятувальних роботах, коли потрібно відшукати людей під руїнами будівель після землетрусів та інших стихійних лих. Військові і поліцейські могли б використовувати систему для оцінки кількості та розташування супротивників або злочинців у приміщенні, щоб максимізувати ефект від майбутньої операції.

Теоретично Wi-Vi також може відстежувати рухи людей за стіною. Це можна використовувати при реалізації засобів жестового управління побутовою технікою, а також ігрових інтерфейсів нового покоління.

Джерело: http://www.expres.ua/

Читайте також:
Коментарі
avatar