У NASA розробляють невидиме силове поле для своїх космічних кораблів
06.07.2013
"Дефлекторні щити" цілком можуть перекочувати з наукової фантастики в реальне життя: учені створили діючий прототип такого захисту і сподіваються випробувати його в космосі вже в 2018 році.

Правда, "дефлекторний щит", що розробляється в лабораторії Резерфорда (RAL), буде призначений не для відбиття ворожих лазерних атак, а для захисту астронавтів і устаткування від випромінювання, що пронизує космічний простір.

За розрахунками NASA, астронавти, що вирушили на Марс, отримають таку дозу випромінювання, як при щотижневій комп'ютерній томографії всього тіла протягом року (природно, ця процедура не призначається з такою частотою, приклад наведено лише для порівняння), а це дві третини допустимої норми опромінення протягом усього життя.

Фізичний захист від радіації повинен бути настільки товстим (і важким), що цей варіант більшість розробників відразу відмітає як невиправданий. Однією з альтернатив може стати імітація природного захисту, яка не дозволяє космічним променям бомбардувати нашу планету - магнітосфери Землі.

"Міні-магнітосфера" - магнітне поле навколо об'єкта, що захищається. Воно змушує електрони рухатися уздовж силових ліній, а більш важкі і швидкі іони "відмітає" геть: вони відхиляються від своєї траєкторії, але не слідують силовим магнітним лініям. В результаті формується електричне поле, що обрамляє магнітну порожнину, усередині якої можна забезпечити достатньо низький рівень радіації, повідомляє Попмех.

Дослідники протестували прототип в термоядерному реакторі, що створює потік плазми, схожою на сонячний вітер, і залишилися задоволені результатами. Перші випробування повномасштабного "дефлекторного щита" в космічному просторі намічені на 2018 рік.
Джерело: http://www.expres.ua/

Читайте також:
Коментарі
avatar