РФ залишить свій флот в Україні в обмін на дешевий газ
13.03.2010 23:19

 Україна може вимагати зниження ціни на газ в обмін на розміщення Чорноморського флоту РФ в Криму після 2017 року, пишуть російські ЗМІ.
 Будівництво бази для флоту РФ у Новоросійську, куди флот РФ повинен переїхати після закінчення договору про його перебування на території України, рішуче відстає від графіка, і тому кораблі буде просто нікуди перевести, повідомили "Відомості".
 Уповільнення темпів будівництва бази в Новоросійську дозволяє Україні дорожче продати тему пролонгації договору про базування флоту в Криму, заявив політолог Костянтин  Симонов. Київ може пов'язати тему флоту, наприклад, з цінами на газ, попереджає він.
 У Мінекономрозвитку РФ заявили, що якщо програму будівництва бази в Новоросійську не коректувати, ймовірність того, що база не з'явиться, дійсно висока, вважає чиновник уряду.
 Президент Віктор Янукович в ході недавнього візиту до Москви висловлювався з приводу долі Чорноморського флоту РФ досить обережно. Він заявив, що рішення повинне враховувати інтереси обох країн. Янукович зазначив, що у президентів РФ і України є розуміння складності цього питання, але запевнив, що питання незабаром буде вирішено.
 Він нагадав, що з питання базування Чорноморського флоту "домовлялися окремо президенти двох країн". "І це з розумінням сприймали і народ України, і народ Росії. Думаю, що і зараз буде так", - відзначив Янукович. Він підкреслив, що комісія з даного питання в даний момент працює.
 Тема флоту буде однією з основних на всіх найближчих російсько-українських переговорах, вважає директор українського філіалу Інституту країн СНД Володимир Корнілов, ймовірність, що політики зможуть домовитися, є.
 Мандат Януковича закінчується в 2015 році, попереджає політолог Вадим Карасьов, якщо він погодиться залишити флот, не факт, що підтримка Москви забезпечить йому перемогу на наступних виборах.
 У 2017 році минає термін договору з Україною, відповідно до якої Чорноморський флот Росії може базуватися в Севастополі. У зв'язку з можливим відходом російського флоту з території України запасний гаванню був оголошений Новоросійськ.

Відголос.com


Читайте також:
Коментарі
avatar