Вконтакте введе платний перегляд відео
15.03.2010 16:02

Компанія Відеолюбитель і портал Video.ru уклали угоду з соціальними мережами Вконтакте, Мой Мир@Mail.Ru та Мир тесен про поширення через них ліцензійного відео.

Гендиректор і основний власник Відеолюбителя Ігор Веретенников повідомив виданню Коммерсант, що його компанія розробила програмну платформу для он-лайн-перегляду та скачування фільмів. Контент - понад 10 тисяч найменувань - надає портал Video.ru, що працює з правовласниками Ленфільм, Російський фільм, дистриб'юторською компанією Кіно без кордонів та іншими.

За словами Веретенникова, вартість фільму в соціальних мережах коливається від 49 до 100 рублів за перегляд. Більша частина грошей йде правовласнику, частина - соціальній мережі, решта - Відеолюбителю.

Платна модель розповсюдження вибрана свідомо. "Ми не хочемо навантажувати відео рекламою, хоча обидві моделі мають право на існування", - заявив Веретенников.

Виконавчий директор Вконтакте Лев Левієв не став розкривати Коммерсанту відсоток виручки, яку повинна отримувати соціальна мережа.

За оцінками аналітика ІК Фінам Тетяни Менькової, на відео зараз припадає близько 70% трафіку в Інтернеті, причому тільки за останній рік цей показник зріс майже на 17%.

"У найближчі роки цей показник зросте до 80-85%: наприклад, за рахунок зростання попиту на HD-контент. Якщо говорити саме про повнометражні фільми, то близько 90% з них розповсюджується в рамках піратських схем. На легальному сегменті ринку приблизно 70% фільмів поширюється за плату, решта - на безкоштовній основі (сервіси отримують дохід від реклами)", - пояснює Менькова.

"Я не вірю в модель поширення відео в Інтернеті за передплатою, особливо коли є можливість зайти в той же Вконтакте і подивитися безкоштовно, нехай і в гіршій якості", - говорить Анна Знаменська, гендиректор компанії Digital Access, що нещодавно запустила портал з безкоштовним ліцензійним відео ivi.ru.

За її словами, користувачі готові платити за свіжі блокбастери, але навряд чи вони будуть у розпорядженні Відеолюбителя. "Спочатку мейджори віддають їх кінотеатрам, потім ефірним і кабельним каналам, і тільки потім фільм легально потрапляє в Інтернет і з'являється на DVD", - пояснює Знаменська.

Нагадаємо, в жовтні минулого року в мережі Вконтакте з'явився власний файлообмінник.

Sostav.ru


Читайте також:
Коментарі
avatar