Грищенка у США зустріла мітингом протесту українська діаспора
05.05.2010 14:12

Грищенка у США зустріла мітингом протесту українська діаспора Акцію протесту проти продовження перебування російського флоту в Криму провела українська громада у США. Протест відбувся під час дводенного візиту Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка до США.
Кілька сотень протестантів зібрались перед будинком Постійного представництва України при ООН, де у Грищенка повинна була відбутися зустріч із представниками української громади.
Гасла, під якими проходив мітинг, були вкрай драматичними: "Незалежність України в небезпеці!", "Українська свобода не продається". Не обійшлося, зрозуміло і без червоно-чорного прапора та слоганів: "Степан Бандера і Роман Шухевич - герої України!".
"Ми протестували навпроти Місії, щоб пан Грищенко зрозумів, що українська громада і українська діаспора тут дуже зла", - пояснила незадоволення українським зовнішньополітичним курсом одна з організаторів акції, президент Українського конгресового комітету Америки (УККА) Тамара Олексі.
Міністр до співвітчизників так і не прийшов. Коли стало зрозуміло, що зустріч української громади з Грищенком не відбудеться, демонстранти перемістилися до російської Місії при ООН. Спостерігачами українських політичних демонстрантів стали пересічні американці, які часто зупинялись і розпитували причину протесту.
Інціатором акції був УККА, до нього долучилося чимало інших громадських організацій: "Українська нова хвиля", Союз українок Америки, Організація української молоді "Суста". Публіка зібралась досить різноманітна: були і такі поважні представники старшого покоління діаспори, як Аскольд Лозинський, прийшли і діти американських українців, які уже майже не говорять українською.
Було багато молодих людей, які нещодавно приїхали у США на навчання чи на роботу.
"Це великий біль для всіх, відчуття втрати суверенності і незалежності України. В Україні згортається демократія, іде порушення Конституції, відбувається продаж України. Страшно, що ми втрачаємо навіть те, що було здобуто за останні 20 років", - поділилась відчуттями голова "Української нової хвилі" Мирослава Роздольська.
"Дії влади спонукають до об`єднання усіх громадських сил, сьогодні це не такий великий виступ, але це початки серйозного громадянського спротиву", - вважає М, Роздольська.
Винники Plus
Джерело: УНІАН

Теги: сша, діаспора, українська, Грищенко, чорноморський флот


Читайте також:
Коментарі
avatar