Євросоюз готовий пускати українців в Європу без віз
14.05.2010 11:40

Євросоюз готови пускати українців в Європу без візУкраїна, Білорусь, РФ, та ряд інших східних країн-сусідів Євросоюзу отримали недвозначний сигнал від Брюсселя про можливість отримання безвізового режиму з Європейським Союзом.
Комісар Євросоюзу з питань розширення та Європейської політики сусідства Стефан Фюле заявив, що республіки колишнього СРСР, що входять до програми Євросоюзу "Східне партнерство" (Азербайджан, Вірменія, Грузія, Білорусь,  Молдова і Україна) можуть отримати безвізовий режим з ЄС, - повідомив 24 канал.
Близька до цього також Росія, яка вже наприкінці травня отримає дорожню карту з лібералізації візового режиму на саміті Росія-ЄС в Ростові-на-Дону."При наполегливій роботі по виконанню всіх умов ЄС ми, можливо, також отримаємо безвізовий режим у найближчі роки, – сказав радник глави МЗС України Сергій Саєнко. – У нас вже повним ходом йде переговорний процес і є угода про спрощений візовий режим. Ми знаходимося на тій стадії, коли закінчується виконання всіх раніше поставлених критеріїв, хоча є проблеми з ратифікацією вже досягнутих угод з ЄС у Верховній Раді. Але якщо ми все це пройдемо, то Україна може розраховувати на отримання "дорожньої карти" від ЄС щодо безвізового режиму. І, виконавши всі її умови, ми його отримаємо. Правда, поки тільки на короткострокові потяги – до 90 днів".
На думку радника МЗС, головне, щоб була політична воля ЄС. Але судячи з заяви Фюле, вона вже є.
Винники Plus
Джерело: 24 канал

Теги: безвізовий режим, новини, Україна, МЗС


Читайте також:
Коментарі
avatar