У Винниках археологи знайшли масове захоронення євреїв (ФОТО)
28.05.2010 17:21

У Винниках археологи знайшли масове захоронення євреївПрацівники Винниківського історико-краєзнавчого музею та фахівці «Рятівної археологічної служби» інституту археології НАН України у Винниках виявили місце, де під час німецької окупації Львова, розстрілювали євреїв.

За словами Олега Осаульчука, історикам факт розстрілів євреїв у Винниківському лісі під час Другої світової війни, був відомий давно, однак досі не знали, де саме це відбувалося.

«Ми провадили звичайне обстеження ділянки, що на вулиці Яворницького у Винниках, яку відвели під садівництво. Ділянка розташована в яру у південно-західній частині Винник на краю лісу. Роблячи зондаж вже на глибині 20 см ми знайшли людську тазову кістку, а потім і багато інших останків, як людських так і тваринних. Що важливо, в історико-краєзнавчому музеї Винник є свідчення бабусі одного з його працівників про масові єврейські розстріли у цих краях. Тож, зважаючи на ці свідчення, а також на наші знахідки, ми з великою ймовірністю можемо сказати, що вони відбувались саме у цьому місці», – розповів Олександр Силаєв, голова експертної комісії РАС.

 

За словами Олега Осаульчука, директора «Рятівної археологічної служби», поки що складно сказати, наскільки масовим є це захоронення. Нині археологи припинили роботи на цій ділянці, а всі матеріали передадуть в управління охорони культурної спадщини ЛОДА та представнику комісії з упорядкування місць пам’яті, директору представництва Американського об’єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу п. Мейлаху Шейхету.

На цьому пагорбі за переказами старожилів Винник німці розстрілювали та захоронювали євреїв


 

Теги: євреї, Винниківський ліс, новини, Винники, захоронення


Читайте також:
Коментарі
avatar
Як то, до цього часу не знали місце? Це місце давно було відоме винниківчанам! В 60-і - 70-і роки там добре ще було видно де попросідала земля на захороненнях. В тому місці одна стара жінка (психічно хвора) часто брала глину на господарку до дому. Вона тоді бувало добиралася до кісток. В ті часи влада не звертала на це уваги. А тепер ...?
avatar
Гей-но, хлопці, а може це все витівки Різника??? cry
avatar