У Винниках археологи знайшли масове захоронення євреїв (ФОТО)
28.05.2010, 17:21

У Винниках археологи знайшли масове захоронення євреївПрацівники Винниківського історико-краєзнавчого музею та фахівці «Рятівної археологічної служби» інституту археології НАН України у Винниках виявили місце, де під час німецької окупації Львова, розстрілювали євреїв.

За словами Олега Осаульчука, історикам факт розстрілів євреїв у Винниківському лісі під час Другої світової війни, був відомий давно, однак досі не знали, де саме це відбувалося.

«Ми провадили звичайне обстеження ділянки, що на вулиці Яворницького у Винниках, яку відвели під садівництво. Ділянка розташована в яру у південно-західній частині Винник на краю лісу. Роблячи зондаж вже на глибині 20 см ми знайшли людську тазову кістку, а потім і багато інших останків, як людських так і тваринних. Що важливо, в історико-краєзнавчому музеї Винник є свідчення бабусі одного з його працівників про масові єврейські розстріли у цих краях. Тож, зважаючи на ці свідчення, а також на наші знахідки, ми з великою ймовірністю можемо сказати, що вони відбувались саме у цьому місці», – розповів Олександр Силаєв, голова експертної комісії РАС.

За словами Олега Осаульчука, директора «Рятівної археологічної служби», поки що складно сказати, наскільки масовим є це захоронення. Нині археологи припинили роботи на цій ділянці, а всі матеріали передадуть в управління охорони культурної спадщини ЛОДА та представнику комісії з упорядкування місць пам’яті, директору представництва Американського об’єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу п. Мейлаху Шейхету.

На цьому пагорбі за переказами старожилів Винник німці
 розстрілювали та захоронювали євреїв


Фото: vinnikiplus.in.ua
Джерело: zik.com.ua

Обговорити у форумі >>>

Додай свій коментар (нижче)

Більше про новини у Винниках та околицях міста можна дізнатися тут.

Категорія: Винники | Теги: євреї, Винниківський ліс, новини, Винники, захоронення

Якщо у Вас виникли якісь питання, або у Вас виникло бажання висловитись з приводу даної статті, то Ви можете залишити свій коментар внизу сторінки.
Читайте також:

Всього коментарів: 2
avatar
1 Винниківчанин • 18:56, 28.05.2010
Як то, до цього часу не знали місце? Це місце давно було відоме винниківчанам! В 60-і - 70-і роки там добре ще було видно де попросідала земля на захороненнях. В тому місці одна стара жінка (психічно хвора) часто брала глину на господарку до дому. Вона тоді бувало добиралася до кісток. В ті часи влада не звертала на це уваги. А тепер ...?
avatar
2 Валєра • 21:09, 03.06.2010
Гей-но, хлопці, а може це все витівки Різника??? cry
avatar

RedTram
Loading...