ПАРЄ стурбована ситуацією в Україні з правами людини
23.06.2010 10:56

Парламентська асамблея Ради Європи висловила стурбованість щодо дотримання демократичних свобод в Україні. На думку доповідачів, влада використовує міліцію, щоб заважати проведенню мирних акцій протесту.

ПАРЄ стурбована ситуацією в Україні з правами людиниМоніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) вчора оприлюднив інформаційну записку, присвячену дотриманню прав і свобод громадян в Україні. Документ складено за підсумками візиту делегації ПАРЄ в Україну 4-5 червня. Його автори - доповідачі ПАРЄ по Україні Рената Вольвенд і Майліс Репс - стверджують, що в Україні "виникають проблеми з дотриманням прав людини".

"Влада використовує силу міліції, щоб заважати мирним акціям протесту, блокує громадських активістів під час їх проведення. Наслідком міліцейської агресії є зрив акцій, а тиск з боку правоохоронних структур явно відбувається за політичними мотивами", сказано в документі. Також доповідачі зазначають про проблеми зі свободою слова: "Заяви українських журналістів свідчать про зростання тиску власників каналів на редакційну політику, що порушує право громадян на інформацію".

Член української делегації в ПАРЄ, народний депутат від НУ-НС Ольга Герасим'юк з висновками моніторингового комітету погодилася. "Готуючи свою записку, доповідачі звернули увагу і на підготовку нового законопроекту про свободу мітингів та зібрань, який не відповідає європейській практиці", - заявила депутата.

 "В усьому світі громадяни мають право на протест, і тільки у нас це право намагаються відібрати". "Всі останні дії влади свідчать про повернення в радянські часи", - підсумувала
Ольга Герасим'юк.

Учора громадські організації: Українська Гельсінська група, Фонд регіональних ініціатив, Демократичний альянс, Інститут Республіка, Альянс Майдан, Коаліція учасників помаранчевої революції та інші, які виступають проти законопроекту № 2450, оприлюднили тези, які, на їхню думку, могли б стати основою для нового закону про збори. Автори тез вважають, що відсутність повідомлення про проведення зборів не повинно бути підставою для їх заборони, а саме повідомлення необхідно подавати тільки для того, щоб влада мала можливість підготуватися до захисту мітингу. Представники громадських організацій запропонували встановити чіткі критерії, за якими суд може заборонити мітинг чи пікет, і встановити кримінальну відповідальність для чиновників за порушення свободи зібрань.

У свою чергу міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов запевняє, що права і свободи громадян в Україні не порушуються. "Законні збори ніхто не забороняє і не розганяє. А що стосується окремих інцидентів між міліціонерами і учасниками мітингу або журналістами - я не можу за сто днів перевиховати всю 300-тисячну армію міліції", - заявив на прес-конференції Могильов.

Нагадаємо, йдеться про законопроект № 2450, прийнятий Верховною Радою в першому читанні 3 червня 2009 року. Документ, зокрема, зобов'язує громадян повідомляти органи місцевої влади про мітинги за п'ять днів до їх проведення. Представники низки громадських організацій виступили проти цього проекту закону, вважаючи, що у разі його прийняття у влади з'являться підстави забороняти збори, і домоглися перенесення розгляду документа в другому читанні.
Винники Plus
Фото: n-europe.eu
За матеріалами: КоммерсантЪ-Украина


Теги: Європа, стурбованість, паре, Україна, свобода слова, новини


Читайте також:
Коментарі
avatar