МВФ прогнозує падіння курсу долара
09.07.2010 10:43

Міжнародний валютний фонд очікує, що курс долара буде помірно знижуватися протягом 5 років. Відповідну точку зору висловив заступник директора аналітичного відділу організації Девід Робінсон.

МВФ прогнозує падіння курсу долара"Що стосується тимчасового проміжку у 5 років, ґрунтуючись на поточних показниках, ми можемо очікувати деякого ослаблення долара", - зазначив Робінсон, додавши, що неможливо точно передбачити конкретні цифри, тому що в подібних прогнозах існує велика ймовірність помилки.

За оцінками економіста, курс долара, найімовірніше, знизиться помірно.

При цьому Робінсон звернув увагу на те, що в останні місяці долар щодо євро "оцінювався досить високо", однак більш помірковано щодо валютного кошика. За словами економіста МВФ, незважаючи на те, що зростання долара не надало підтримки відновленню загальносвітової економіки, воно йому і не перешкоджало.

Крім того, ще один представник МВФ - Чарльз Крамер, керівник північноамериканського дивізіону МВФ, висловив оптимістичну точку зору, згідно з якою ризик другої хвилі рецесії в США не очікується, передає Reuters.

У МВФ також зазначили, що відновлення економіки США йде впевненими темпами багато в чому завдяки прийнятим урядом країни заходам щодо стабілізації економіки, проте загроза з боку зростаючого рівня бюджетного дефіциту зберігається.

МВФ вітає зобов'язання уряду США зі скорочення бюджетного дефіциту до 2013 року і його стабілізації на рівні трохи вище 70% до 2015 року. Однак, керуючись менш оптимістичними макроекономічними оцінками, МВФ зазначає, що для досягнення цих цілей необхідно зробити більш амбітні кроки, ніж ті, які були заплановані урядом.

Почасти реалізації цих планів може посприяти скорочення державних витрат, але також буде потрібно вишукати додаткові джерела доходу. Одним із таких джерел може стати скорочення субсидій для власників іпотеки, підвищення податків на енергоносії, внутрішнє споживання або фінансова діяльність. На думку аналітиків МВФ, наявна податкова система коштує державі дуже дорого, крім того, вона більш вигідна забезпеченим верствам населення, ніж соціально незахищеним громадянам.

Нагадаємо, на початку січня 2010 року глава МВФ Домінік Стросс-Кан попередив про можливість другої хвилі рецесії, зазначивши, що відновлення світової економіки залишається вкрай нестійким. На думку голови МВФ, підвищений ризик для світової економіки мають дешеві гроші, які заполонили ринки, що розвиваються, що загрожує утворенням нових "бульбашок" на ринках активів.

Глава МВФ вказав також на те, що головною проблемою урядів і центробанків є адекватний вихід з режиму надзвичайної підтримки фінансово-економічної системи. "Якщо ми припинимо ці заходи дуже рано, виникне загроза повторної рецесії", - попередив тоді Стросс-Кан.

Нагадаємо, після початку світової фінансової кризи питання створення нової світової резервної валюти замість долара знову стало актуальним. Раніше ця проблема неодноразово порушувалася, проте без помітного успіху. Разом з тим ситуація в світовій економіці змінилася, і дискусія про створення альтернативної долару резервної валюти знайшла друге дихання.

Як повідомлялося, із закликом відмовитися від долара виступили у вересні економісти ООН. У своїй доповіді вони закликали всі країни розширювати співпрацю у валютно-фінансовій сфері, в тому числі об'єднувати резерви, створювати регіональні розрахункові механізми, що функціонують без використання долара, і регіональні системи обмінних курсів.

Винники Plus за матеріалами РБК  obozrevatel

Теги: курс долара, новини, МВФ, Світ


Читайте також:
Коментарі
avatar