Чому нащадки емігрантів повертаються в Україну? (ВІДЕО)
20.07.2010 19:02

 

Побачити Україну і залишитися тут жити. Вони - діти, або ж уже внуки українських емігрантів. Про цю країну знали лише з розповідей рідних чи з уроків недільних діаспорних шкіл. А якщо і приїжджали сюди, то хіба на кілька днів - навідати родичів. Утім згодом, зрозуміли, що їм не достатньо бути просто туристами в Україні.

Чим приваблює та відлякує наша країна "іноземців українського походження"? І чому вони обирають життя тут?

Хлопець з львівського етно-гурту "Люди добрі" Марк по-канадськи, чи Марко по-українськи - онук емігрантів з України з міста Винники Львівської області. Його бабуся Люба Врецьона і прабабуся проживали на вул. Глинській, тепер вул. Космонавтів, №11. Прабабусине дівоче прізвище Шустер. У Винниках є в нього велика родина.

У 20 років, ще будучи студентом, він вперше побачив рідну країну своїх бабусь і дідусів. Коли закінчив навчання у Канаді, вирішив: хоче жити по інший бік океану.

Вже упродовж року Марко концертує з "Людьми добрими". Познайомився з хлопцями просто на вулиці - грають етно-музику різних регіонів України.

За два роки тут Марко Ігнатович трохи поподорожував Україною: був і на півдні, і на півночі, і на сході, і на заході країни. Вирішив зупинитися у Львові, тут йому подобається найбільше. Працював і викладачем, і перекладачем. Зізнається, саме тут, в Україні, він, філолог за фахом, може займатися тим, що йому до душі, - музикою.

Марко Ігнатович: "Є багато з української діаспори, які приїжджають до України, взагалі, щоб побачити свою Батьківщину. То я від них не дуже відрізняюся: приїхав, щоб побачити Батьківщину. Але, здається, що відрізняюся тим, що я залишився. Тому що мені сподобалася культура, музика, люди. І… мене вперло.

Що мене дратує? Напевно… Ну, я не знаю… Нема багато такого, чого мене дратує. Але, якщо я змушений щось сказати, то, напевно, система там води - непостійно вода є в центрі."

http://podrobnosti.ua/media/upload/news/2009/08/23/624100_4.mp4
Джерело: http://podrobnosti.ua/

Теги: добрі люди, гурт, Марк Ігнатович


Читайте також:
Коментарі
avatar