"Давати дорогу молодим...", - Віталій Кондратьєв
08.10.2010 19:18

Розмова кореспондента газети "Винниківський вісник" зі спеціалістом Винниківської міської ради з управління земельними ресурсами Віталієм Кондра тьєвим.

-  Хотілося б дізнатися, з якими питаннями до вас звертаються винниківчани найчастіше?

- Усі питання, які мені доводиться вирішувати, пов'язані з регулюванням земельних відносин. Це и відведення землі, приватизація чи узаконення земельних ділянок. Погодження меж, різні спірні питання поміж сусідами за землю. Протягом тижня доводиться розглядати десятки нових заяв, вислуховувати стільки ж людей. А за місяць ці цифри зростають до сотень. Проте намагаюся вивчати кожну справу, бо розумію, що кожне таке питання це - людська доля.

-  Ви ще дуже молодий, але маєте вже певний стаж роботи в органі місцевого самоврядування. Чи не боялися відповідальності, чи не хвилювалися, коли йшли на цю посаду?

- По-перше, в мене вже була освіта землевпорядника, також я маю економічну освіту, тому я знав, що коли чинитиму відповідно до законодавства, то й боятися немає чого. Хоча було дуже важко, бо ж до мене цю роботу виконували четверо чоловік, що працювали в КП «Управління ресурсів м. Винники». По-друге, я народився й виріс у Винниках, моя родина тут живе більше трьохсот років, тому був радий, що доведеться працювати в рідному місті, серед друзів і знайомих. Це — надихає, допомагає в роботі.

По - третє, було й залишається бажання використати здобуті знання для своїх земляків, для свого міста.

-  До речі, щодо останнього... Зараз триває виборчо кампанія, можливо й ви теж балотуватиметеся в депутати? Адже там можна значно більше зробити для міста, чи не так?

-  Я однозначно вирішив для себе, що буду боротися за депутатський мандат у команді Винниківської міської організації політичної партії Народний Рух України, засновником якої був легендарний В'ячеслав Чорновіл - людина, яку дуже поважаю і намагаюся наслідувати. Адже те, що діється, принаймні, останні десять років у Винниках, у мене, як у корінного винниківчанина, не може не викликати тривоги, обурення.

Зараз так трапилося, що місцеві депутати мають широкі повноваження, розповідають, що в дев'яності роки минулого століття все ж вирішальне слово було за міським головою. Але їх вони використовують так, що винниківчанам, нашій господарці від цього зиску майже немає.

Від нашої партії всі, хто балатується в депутати, а це переважно молоді люди віком від 25 до 35 років, маємо намір змінити ситуацію на краще. Наголошу, що всі члени нашої команди мають вищу освіту, досвід роботи в органах місцевої влади чи в політичних організаціях. Запевняю, ми знаємо всі проблеми винниківчан, міської господарки. Також розробили власний план розвитку Винник на десять років, яким . передбачили розбудову комунальної сфери, спорудження каналізації, доріг. Необхідно належно оформити документацію парків Винник, створити новий ландшафтний парк у районі лісництва Підіброва. Довести до кінця роботи з облаштування дороги до старого кладовища та зробити дорогу до нового кладовища. Залучити кошти, передбачені на підготовку Львова до Євро — 2012, для вирішення наших соціально-економічних проблем, підтримка культури, освіти, медицини, спорту, молодих людей та людей старшого покоління. Маємо залучати у наш бюджет кошти, які осідають у бюджеті Львова, з транспортних засобів, що зареєстровані у Винниках, на ремонт наших доріг.

Крім цього важливо у Винниках зберегти земельні ділянки під будівництво шкіл та садочків, дитячих майданчиків. Усе це передбачено у Генеральному плані розвитку Винник, який на сьогоднішній день знаходиться на стадії коригування. Місто розвивається і вже сьогодні є дефіцит місць у садочку для дітей. Також необхідно провести ремонт в діючому садочку та капітально відремонтувати приміщення для садочку на вул. О. Теліги (приміщення колишнього Галицького інституту). Наша партія планує розробити та здійснити програму молодіжного будівництва. Робота в міській раді не дає жодних подібних преференцій. Хотілося, щоб кожний робив свою справу, відповідав займаній посаді. Хочу наголосити, що попереднє виборче законодавство виявилося недосконалим, люди не знали, кого обирають — голосували за партію. Тому у Винниківській депутатський корпус потрапило багато випадкових людей, таких, що жодного стосунку до Винник не мають, що ніколи тут не жили і не працювали. Ось вони й вирішували виключно свої питання, захищали тут свої інтереси, а не нашої громади. Тепер цей закон змінили, тому люди знатимуть, кого обиратимуть. Саме це, повторюсь, спонукало мене боротися за депутатський мандат. Адже мене у Винниках знає більшість мешканців.

-  У разі обрання вас депутатом, якими будуть ваші перші дії"?

- Міською радою вже розроблений проект із облаштування благоустрою старої частини Винникяким передбачено облаштувати великий майдан на вул. Шевченка, на якому будуть відбуватися загальноміські зібрання, мітинги, святкування, концерти. Потрібно лише провести обговорення і почати реалізовувати цей задум.

Я хочу, щоб моє місто було чистим, а для цього потрібно вирішити питання з утилізацією та вивозом сміття.

Важливо згуртувати мешканців вулиць. Для вирішень їхніх спільних проблем. Щоб впливати на депутатів і на міського голову для досягнення своїх прав. Люди повинні зрозуміти, що громада дає владу, вона її й забирає.

Нещодавно в мене народився син, і виявляється, що для наймолодших мешканців міста та для їхніх родин не створено жодних умов для відпочинку та дозвілля. Наприклад, щоб проїхати однією зі старих вулиць - Шевченка - з візочком - матері наражають на небезпеку себе та своїх дітей, бо відсутній тротуар від магазину „Жупан" до автомаистерні. Доводиться діточкам на візочках ділити дорогу з машинами. Я, хочу вирішити цю проблему.

На даний час склалася важка ситуація з вуличним освітленням в місті, не виняток і округ, де я живу та балатуюсь. Потрібно негайно навести там лад, провести реконструкцію.

Важливою проблемою округу, а це район вулиць Шевченка, Злагоди, Смерекової, Садової, Сокола Батька, Довганика, Котляревського є й те, що в літній період там майже не проводиться прибирання та обкошення трави, узимку не проводять прибирання снігу з бічних вулиць, а тротуари взагалі не прибирають, тому мешканці змушені ходити дорогою, а це — небезпека потрапити під колеса автомобілів.

- Хотілося б дізнатися про вашу сім'ю, родину...

- Я одружений, разом із дружиною Світланою виховуємо синочка.

-  Ви наголосили, що є корінним мешканцем Винник. Розкажіть, будь ласка, про історію своєї родини...

-  Мабуть, про будинок у якому я народився й виріс, знає кожний винниківчанин. Це стара будівля на вул. Шевченка, але вона знана тим, що на її димоході споконвіку живуть лелеки. За нашими родинними переказами відомо, що понад двісті років тому вони вже мали тут своє гніздо. Ми всі змалечку звикали до таких бажаних і лагідних сусідів. Кожне наше покоління щовесни чекає на приліт лелек із нетерпінням, а наприкінці кожного літа з сумом їх проводжаємо у вирій. І так триває, подумайте лишень, на нашій господі не менше двох сотень років! У літні гарячі дні лелеки помахом своїх широких крил створюють на нашому подвір'ї приємну прохолоду. Мій дідусь Орест Ьукайло багато років викладав у Винниках гру на скрипці, співав у місцевому хорі товариства „Просвіта". Ми горді також і з того, що саме представник нашої родини був до другої світової війни у Винниках священиком. Це — отець Антін Поточняк. Згодом, із приходом радянської влади його заарештували за відмову зректися своєї греко-католицької віри. Він довго страждав у концтаборах, тюрмах. У 1984 році в дуже похилому віці був у львівській тюрмі закатований, але свого народу, своєї віри й пастви не зрадив. Моїми родичами у Винниках є нащадки добре відомих у нашому місті родин Маркевичів, Дмитерків і Магалясів. Серед них одним із найавторитетніших і найвідоміших свого часу був Семен Магаляс - мій прадід, який наро
дився тут, у Винниках, 17 травня 1885 року, коли він підріс, то за порадою тодішнього винниківського пароха отця Гірняка його записали на навчання до Академічної гімназії Львова, згодом був одним із найактивніших членів «Просвіти» . У роки воєнного лихоліттябув референтом амуніції та зброї, на цій посаді, за згодою Головного Отамана Симона Петлюри, постачав 100 — тисячну Галицьку армію амуніцією й зброєю з Великої України. Згодом працював у Головному управлінні Генерального штабу Головного Отамана заступником і начальником Закордонного відділу. У 60 — 80 - ті роки минулого століття ще один представник нашої родини — Ростислав Поточняк став дуже відомим спортсменом, був капітаном львівських „Карпат" у тріумфальні роки цього колективу.

-  Слухаючи вашу цікаву розповідь про минувшину, про вашу родину, хотілося о дізнатися про походження вашого батька.  Адже у вас від нього прізвище —  російське... Гадаю, нашим читачам також було б цікаво почути й про це...

- Я розумію. Почну з того, що мій батько — українець із славногои Запорізького краю. Справжнє прізвище його батьків — Кіндрат. Але в роки гонінь на все українське, в період репресій дуже потерпіла там його сім я, його родина. Тодішня влада на Східній Україні не враховувала думку громадян, проводячи процес русифікації. Під час видачі документів прізвище його батькам, а моїм дідусеві й бабусі, просто змінили з „Кіндрат   на „Кондратьєв . Відвідуючи могили своїх рідних, переконався в цьому, бо на всіх написи — „Кіндрат". Родина наша відома, зробила для суспільства багато корисного. Гадаю, у разі мого обрання депутатом багато доброго для винниківської громади сподіваюся зробити найближчим часом і я.

Розмовляв Володимир Гаврилів

 

 

Винники Plus  за матеріалами газети "Винниківський вісник"

 

 


Теги: Винники, Віталій Кондратьєв, інтерв'ю, вибори, міська рада


Читайте також:
Коментарі
avatar